INGINER VANZARI ASCENSOARE

SC ELMAS S.R.L - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Profilul candidatului:
Studii superioare preferabil tehnice (Inginerie mecanica, Inginerie electrica , Inginerie hidraulica)
experienta vanzari minim 2-3 ani preferabil utilaje zona industriala / experienta in vanzare si ofertare de piese schimb
- simt tehnic dezvoltat;
- bune abilitati de comunicare;
- capacitate de a lucra independent si/sau in echipa;
- proactivitate;
- putere de concentrare si atentie la detalii;
- rezistenta la stres;
- integritate;
- limba engleza - nivel avansat;
- permis conducere categoria B.

Descrierea jobului

Activitatea de vânzări din cadrul departamentului Ascensoare în conformitate cu politica de vânzări a firmei.
Desfăşurarea întregii activităţi de vânzări, relaţia cu clienţii şi distribuitorii, furnizorii în scopul realizării planului de vânzări.
Asigurarea unui echilibru permanent al costurilor operaţionale.
Sa identifice necesitatile clientului si sa tina legatura cu clientul
Participă la elaborarea de strategii şi la organizarea campaniilor de promovare pentru produsele / serviciile noi.
Contactează noi clienţi şi le prezintă propuneri concrete de colaborare.
Analizează săptămânal şi ia decizii privind comenzile transmise de clienţi pentru produse / servicii.

Infiintata in anul 1990 cu capital 100% privat autohton, compania ELMAS isi desfasoara activitatea in domeniul echipamentelor de ridicat si manipulat. In prezent suntem un jucator important pe piata instalatiilor de ridicat, cu o retea de puncte lucru proprii la nivel national si regional. Compania este orientata in mod prioritar catre client, datorita preocuparii permanente pentru gasirea solutiilor optime si satisfacerea cerintelor clientilor combinata cu know-how-ul din domeniul instalatiilor de ridicat. Veti gasi raspunsuri competente la toate intrebarile dumneavoastra adresate prin telefon, fax, e-mail sau la punctele de lucru proprii. Accesul catre un grad inalt de profesionalism, calitate, disponibilitate, adaptabilitate si competitivitate este garantia unui parteneriat solid.

Publicat 13 oct. 2021 Expiră 12 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos