Publicat 15 Oct 2019 | Reactualizat 12 Nov 2019 | Expiră 14 Nov 2019

Inginer vânzări tehnice

1 post

Candidatul ideal

Agentia de recrutare Crosswork este in cautarea unui Inginer vanzari tehnice in cadrul unei companii din domeniul ingineriei aplicate proceselor de tratare. Clientul nostru ofera o gama impresionanta de solutii personalizate de filtrare, separare si purificare a fluidelor, in industrii precum cea alimentara, farmaceutica, productie industriala, energetica, chimica, petrochimica si aeronautica.

Candidatul ideal este:

  • Entuziasmat, analitic si responsabil;
  • Are disponibilitate la calatorii - 20% lunar;
  • 3-4 ani de experienta in munca, de preferat in ofertare tehnica si comerciala a proiectelor industriale;
  • Are abilitati de organizare a timpului propriu pentru mai multe activitati concomitente, de lucru in echipa si aplecare catre client, integritate si etica;
  • Stie avansat limba engleza;
  • Are abilitati avansate de Excel si Word, Outlook si lucreaza cu baze de date de tip ERP.

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale ale postului:

  • Pregateste propunerile tehnice si comerciale pentru clienti (documentare, dimensionare tehnica pentru sistemele mari, ofertarea pieselor de schimb si a echipamentelor adiacente);
  • Colecteaza informatii comerciale, financiare si tehnice necesare pregatirii contractelor si a ofertelor;
  • Propune solutii de filtrare si separare pentru a indeplini solicitarile clientilor;
  • Formuleaza propuneri complete de vanzare, asigura asistenta prin introducerea comenzilor in baza de date si urmareste satisfactia clientului;
  • Asigura suportul tehnic colegilor implicati direct in vanzari pe teren, in Romania si regiunea CEE. Aria principala de activitate este piata tehnologiilor de mediu.
  • Semnaleaza atunci cand este nevoie de escaladarea actiunilor de inchidere a subiectelor deschise sau cand sunt subiecte de ofertare nerezolvate;
  • Pregateste estimarile de cost pentru proiectele mari in pregatirea ofertelor comerciale pentru clienti;
  • Asigura analiza de costuri pe materiale si financiare pentru proiecte;
  • Participa in testele de teren si este responsabil pentru revizia si interpretarea specificatiilor tehnice ale clientului.

Crosswork este o companie la nivel national, cu birouri in Bucuresti si Iasi, ce ofera servicii de recrutare, munca temporara si administrare de personal (www.crosswork.ro)

Inginer vânzări tehnice  -  Crosswork

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles