Publicat 15 Oct 2019 | Reactualizat 12 Nov 2019 | Expiră 15 Nov 2019

Inginer vânzări tehnice

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Agentia de recrutare Crosswork este in cautarea unui Inginer vanzari tehnice in cadrul unei companii din domeniul ingineriei aplicate proceselor de tratare. Clientul nostru ofera o gama impresionanta de solutii personalizate de filtrare, separare si purificare a fluidelor, in industrii precum cea alimentara, farmaceutica, productie industriala, energetica, chimica, petrochimica si aeronautica.

Candidatul ideal este:

  • Entuziasmat, analitic si responsabil;
  • Are disponibilitate la calatorii - 20% lunar;
  • 3-4 ani de experienta in munca, de preferat in ofertare tehnica si comerciala a proiectelor industriale;
  • Are abilitati de organizare a timpului propriu pentru mai multe activitati concomitente, de lucru in echipa si aplecare catre client, integritate si etica;
  • Stie avansat limba engleza;
  • Are abilitati avansate de Excel si Word, Outlook si lucreaza cu baze de date de tip ERP.

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale ale postului:

  • Pregateste propunerile tehnice si comerciale pentru clienti (documentare, dimensionare tehnica pentru sistemele mari, ofertarea pieselor de schimb si a echipamentelor adiacente);
  • Colecteaza informatii comerciale, financiare si tehnice necesare pregatirii contractelor si a ofertelor;
  • Propune solutii de filtrare si separare pentru a indeplini solicitarile clientilor;
  • Formuleaza propuneri complete de vanzare, asigura asistenta prin introducerea comenzilor in baza de date si urmareste satisfactia clientului;
  • Asigura suportul tehnic colegilor implicati direct in vanzari pe teren, in Romania si regiunea CEE. Aria principala de activitate este piata tehnologiilor de mediu.
  • Semnaleaza atunci cand este nevoie de escaladarea actiunilor de inchidere a subiectelor deschise sau cand sunt subiecte de ofertare nerezolvate;
  • Pregateste estimarile de cost pentru proiectele mari in pregatirea ofertelor comerciale pentru clienti;
  • Asigura analiza de costuri pe materiale si financiare pentru proiecte;
  • Participa in testele de teren si este responsabil pentru revizia si interpretarea specificatiilor tehnice ale clientului.

Crosswork este o companie la nivel national, cu birouri in Bucuresti si Iasi, ce ofera servicii de recrutare, munca temporara si administrare de personal (www.crosswork.ro)

Expirat
Inginer vânzări tehnice  -  Crosswork

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles