Inginer termotehnica/instalatii

SC SERVELECT SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Căutăm absolvent cu studii superioare tehnice care deține:
  • Competențe privind realizarea bilanțurilor termoenergetice;
  • Minimum 1 an experiență relevantă;
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel avansat utilizate în domeniul tehnic;
  • Abilități bune de operare Ms Office;
  • Cunoștințe de bază - utilizare software tehnic;
  • Cunoștințe minimale de economie;
  • Atenție la detalii și meticulozitate;
  • Permis de conducere categoria B.

De asemenea, ești avantajat dacă ai:
  • Autorizație / curs auditor termo-energetic ANRE (avantaj);
  • Cunoștinţe despre surse convenționale și regenerabile de energie;
  • Cunoștințe temeinice despre bilanțuri de energie termică și electrică;
  • Cunoștințe despre transfer termic, ardere, boilere, schimbătoare;
  • Cunoștințe de bază în proiectare (instalații și echipamente termice);
  • Cunoștințe HVAC;
  • Cunoștințe despre sisteme de monitorizare a energiei;
  • Cunoștințe minimale despre performanța energetică a clădirilor;

Descrierea jobului

Astfel, va BENEFICIA de:
  • O dezvoltare profesională continuă, cu posibilutatea de a avansa în carieră;
  • Va avea parte de soluții tehnice de ultimă generație şi cursuri de instruire;
  • Va participa în proiecte de cercetare aplicată;
  • Un pachet de beneficii non-financiare pe lângă cele financiare;
  • Iar ca membru al unei echipe profesioniste, tinere și inovatoare, va fi tratat cu respect și apreciere!

Misiunea Servelect este aceea de a oferi servicii și soluții de eficiență energetică pentru a sprijini industria și clădirile comerciale din România și, în mod indirect, familiile celor care lucrează în cadrul acestora. Cum ajungem la eficiență energetică? Prin identificarea oportunităților durabile de reducere a costurilor energetice operaționale, prin finanțarea implementării solutiilor necesare și recuperarea investiției din economiile generate de către proiecte.

Ne caracterizează pasiunea pentru ceea ce facem, susținută de competențele și rezultatele deținute;

Respectăm dreptul fiecărui membru al organizației noastre la bunăstare fizică, emoțională, mentală și spirituală;

Dovedim curaj în dezvoltare, prin asumarea performanței energetice la Beneficiari;

Oferim soluții durabile, prin implicarea cu responsabilitate în proiectele în care ne angajăm.

Publicat 24 iun. 2021 Expiră 24 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos