INGINER TELECOMUNICATII SI RETELE - FRANTA

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2100 - 2400 EUR
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Angajam un inginer telecomunicatii si retele pentru clientul nostru din Franta, o firma de telecomunicatii.

Cerinte:

- Absolvent al Facutatii de Electronica si Telecomunicatii
- Realizeaza lucrari complexe de proiectare si instalare/ intretinere si service a echipamentelor de distributie.
- Minim 3 ani de experienta in in lucrari de cablare, conectare, medii de transmisie, cablare structurata /certificari pentru instalare retele de telecom constituie un avantaj;
- Cunostinte instalare si configurare echipamente telecomunicatii, cablare structurata
- Cunostinte calculatoare, retelistica, swich-uri, routere;
- Experienta in lucru cu echipamente electronice.
- Notiuni de baza in lucrul cu instalatii de alimentare cu energie electrica.
- Spirit organizat, perseverent;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Bune abilitati de comunicare si relationare, verbal si in scris
- Cunoasterea limbii franceze este obligatorie.
- Permis categoria B

Descrierea jobului

Locatie job - Franta

Descrierea jobului:

-instalare, configurare, teste acceptanta echipamente si retele de telecomunicatii fibra optica si cablare structurata
-realizarea planurilor de executie, detalii montaj subansamble
-realizarea necesarelor de materie prima, materiale si manopera
-calculul costului de productie pe proiectele ofertate / dezvoltate
-urmareste activitatea de executie si modifica proiectul functie de posibilitatile de executie curente. Adapteaza proiectul functie de necesitatile clientului
-arhivarea si gestionarea documentatiei tehnice
-colaborare continua cu echipele de instalare/productie, achizitie si vanzari
- coordoneaza si verifica echipele de jonctori fibra optica;
- desfasoara activitati in diferite conditii de mediu (vreme calda, rece sau umeda), dar si cu expunere la conditiile specifice amplasamentelor.

Beneficii:

Salariu - atractiv in functie de experienta
Training platit
Contract francez conform legislatiei locale.
Proiecte interesante in cadrul unui grup de firme in plina expansiune.
Alte beneficii : laptop, masina de serviciu, cazare gratuita.

IB RECRUTEMENT BUCAREST offers consultancy, management and other recruitment services from a wide spectrum of industries like: Medical, IT, Oil & Natural Gas, Telecom, Services and Luxury.

We are persuaded that excellence is all about well qualified people and professionalism, IB RECRUITMENT BUCAREST is a company established on strong grounds of quality, client service, integrity, teamwork, and the drive for excellence in our domains of expertise. As a partnership, we are driven by the personal commitment of every partner.

Our domains of expertise are:

Medical – we provide consultancy and other recruitment services for companies that are searching for specialised doctors like : Dermatologists, Plastic Surgeons, Radiologists, Gynaecologists, Anaesthesiologists, ENT, Pathologists, Pulmonologists, Family medicine, Pediatricians, Oncologists, Cardiologists, Endocrinologists, Gastroenterologists, Allergists, Neurologists, Psychiatrists, Internal Medicine Specialists, Dentists, Pharmacists, Nurses and so on for hospitals and private clinics in: France, Belgium, Luxembourg. UK, Austria, Switzerland, Germany , Saudi Arabia and UAE.

IT Luxury domain Service domain Transport domain Oil & Natural Gas domain

Publicat 2 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022