Publicat 10 Feb 2021 | Expiră 13 Mar 2021

Inginer tehnolog productie alimentara

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam coleg(a) pe postul de inginer tehnolog industria alimentara

Descrierea postului vacant

- Monitorizeaza respectarea parametrilor de calitate si a retetelor de fabricatie;
- Administrareaza si dezvolta retetele de produse zaharoase si fainoase ;
- Elaboreaza si participa la proiectele de cercetare-dezvoltare produse noi;
- Propune noi ingrediente si retete de produse in conformitate cu studiile de piata si reglementarile in domeniul alimentar;
- Evalueaza mostrele de produse si efectueaza modificarile necesare;
- Propune modalitati de eficientizare a retetelor de produse;
- Participa direct la realizarea unor produse/retete noi;
- Intocmeste rapoarte specifice de calitate;
- Se implica in procesul de planificare a productiei.

Cerinte:

- Experienta relevanta ( produse de panificatie) de peste 3 ani este obligatorie;
- Cunostinte in domeniul materiilor prime folosite in industria produselor fainoase.
- Cunoasterea producatorilor principali de materii prime pe piata Romaneasca si Europeana.
- Cunostinte de Legislatie specifice domeniului.
- Cunostinte limba engleza si operare Word/Excel - nivel mediu.

Descrierea jobului

Beneficii:
- mediu de lucru placut
- salariu motivant si sistem de bonusare in functie de performante

TIMO-SERV Braila va ofera de peste 15 ani cei mai gustosi si crocanti covrigei si covrigi sub marca "Ronțăilă". Brandul Rontaila cuprinde o gama variata de covrigi, covrigei, biscuiti si fursecuri.

SC TIMO-SERV SRL este o societate privată, cu capital integral românesc, înființată în anul 1993 la Brăila și înscrisă la Registrul Comerțului cu numãrul J35/1180/05.04.1993, având codul fiscal RO5481452.

Expirat
Inginer tehnolog productie alimentara  -  SC TIMO SERV SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles