Publicat 11 Ian 2019 | Reactualizat 08 Feb 2019 | Expiră 11 Feb 2019

INGINER TEHNOLOG PRELUCRARI MECANICE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare de specialitate profil: TCM, MAȘINI UNELTE, MECANICĂ FINĂ, AERONAVE, etc.
  • Cunoștințe de specialitate în domeniul prelucrărilor mecanice pe mașini unelte clasice și MUCN;
  • Minim 6 luni în domeniul de interes;
  • Cunoașterea limbii engleze nivel avansat;
  • Cunoștințe avansate operare PC (MS Office);
  • Capacitate de învățare rapidă, atenție distributivă, gândire logică, spirit de inițiativă, asumarea răspunderii, perseverență și corectitudine în executarea sarcinilor, spirit de echipă.

Descrierea jobului

  • Întocmește fișele tehnologice și fișele singulare, adiționale de modificare pentru procesele de prelucrări mecanice, pe mașini unelte clasice și fișe tehnologice cu planuri de operații CNC;
  • Întocmește consumurile specifice și scopurile tehnologice pentru prelucrări mecanice pe programe de producție și ateliere;
  • Asigură asistență tehnică necesară pentru realizarea procesului tehnologic, în conformitate cu documentația tehnologică elaborată în colaborare cu programatorul și proiectantul de SDV-uri;
  • Întocmește tema de proiectare pentru SDVG-urile necesare în atelierele de prelucrări mecanice;
  • Analizează și soluționează cererile de oferta primite pentru procesele de prelucrări mecanice și întocmește documentația tehnologică necesară pentru executarea comenzilor diverse.

ROMAERO este o companie aerospatiala care integreaza in aceeasi locatie doua activitati majore: fabricarea de aerostructuri si intretinere si reparatii pentru aeronave de transport civile si militare. Este cea mai mare companie din Industria Aeronautica Romana, cu peste 90 de ani de traditie in acest domeniu si este situata langa Aeroportul Baneasa.

Expirat
INGINER TEHNOLOG PRELUCRARI MECANICE  -  ROMAERO S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles