Inginer Tehnolog- Industrie Alimentara

Grup Cris-Tim - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm coleg pentru unitatea noastră de producție lactate, situată în localitatea Boldești-Scăeni.
  • Studii superioare:, biotehnologie alimentară, inginerie alimentară sau orice altă specialitate legată de industria alimentară;
  • Experiență de minimum 3 ani în domeniu;
  • Experiență în sistemele de management privind siguranța alimentară (HACCP/FSSC) și sisteme de management calitate (ISO 9001);
  • Responsabilitate, capacitate organizatorică, abilităţi de comunicare, aptitudini decizionale, spirit de organizare, iniţiativă, flexibilitate

Descrierea jobului

  • Planifică, coordonează, verifică şi gestionează resursele materiale şi tehnice ale sectorului de activitate, astfel încât să atingă nivelul indicatorilor de performanţă stabiliţi.
  • Stabilirea obiectivelor şi a indicatorilor de performanţă
  • Monitorizarea stadiului de realizare a indicatorilor
  • Elaborarea planului de acţiune/măsuri ;i urmarirea rezultatelor în vederea atingerii indicatorilor propuşi
  • Îmbunătăţirea continuă a sistemelor calităţii totale (identificare şi reducere pierderi, creşterea productivităţii), a standardelor de lucru
  • Urmărirea şi analizarea obiectivelor de performanţă specifice secţiei/departament (KPI)
  • Participă şi răspunde de standardizarea tuturor activităţilor şi proceselor din departament/secţie
  • Recomandă oportunităţi de progres, propune soluţii de îmbunătăţire pentru creşterea productivității;
  • Participă la audituri, analizează datele obţinute în urma auditurilor;
  • Identifică problemele şi analizează pierderile;
  • Este responsabil de susţinerea tuturor programelor şi iniţiativelor de îmbunătăţire a proceselor;
Beneficii:
Salariu motivant, masa asigurata, transport inclus, asigurare privata de sanatate.

Cris-Tim este una dintre cele mai cunoscute companii de pe piața de mezeluri din România, la baza căreia stau câteva valori importante: grija pentru oameni, responsabilitatea, inovația, tradiția și calitatea. Oferim o gamă diversificată de produse alimentare, sigure și proaspete.

Așa am clădit Cris-Tim. Suntem mândri de relația strânsă pe care o avem cu clienții nostri și suntem hotărâți să fim aproape de ei și de partenerii noștri mai departe, pentru a construi împreună viitorul pe care ni-l dorim.

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos