Inginer tehnolog in industria alimentara

FRAHER SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • studii superioare finalizate, avand unul dintre profiluri: industrie alimentara, chimie, biologie;
  • experienta in domeniul industriei alimentare;
  • capacitate de comunicare şi relaţionare, corectitudine, capacitate rapidă de decizie;
  • cunoasterea tehnologiei in industria lactatelor si a produselor din lapte;
  • cunostinte ale principalelor standarde de calitate si siguranta alimentului (ISO, HACCP).

Descrierea jobului

  • coordonarea personalului din subordine pentru realizarea planului de productie;
  • pregatirea la locul de munca a personalului din subordine, pentru cunoasterea si imbunatatirea tehnologiilor de lucru;
  • verificarea respectarii instructiunilor si parametrilor de lucru in toate etapele fluxului de productie;
  • efectuarea de analize ale materiei prime/ produselor aflate in procesul tehnologic;
  • intocmirea necesarului de materii prime pentru realizarea planului de productie primit;

Ferma Fraher este localizată în localitatea Traian, comuna Cerna din județul Tulcea, reușind astfel să pună pe hartă producătorii locali din zonă, transformându-se în scurt timp într-unul dintre cei mai importanți furnizori de lapte din regiune. În cadrul fermei, organizarea și alimentația capetelor este realizată corespunzător, în funcție de fiecare segment și categorie de vârstă.
Publicat 29 apr. 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos