Inginer / tehnician sisteme de securitate/ Retelistica

TOP TECH Romania 4 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ce profil de candidat ne dorim?
De preferat studii superioare intr-un domeniu ingineresc (automatizari, electronica, comunicatii etc.);
Experiența si cunostinte temeinice in domeniul instalațiilor electrice de curenți slabi (instalare / configurare echipamente, realizare conexiuni echipamente, depanare probleme tehnice)
Apt pentru lucrul la inaltime
Cunostine medii de operare PC;
Bune abilitati de comunicare si relationare, capacitate de organizare si planificare, abilitate de a lucra in echipa, responsabilitate, flexibilitate.
Permis de conducere
Fire proactiva

Descrierea jobului

Daca te intrebi ce responsabilitati vei avea...
Montarea si intretinerea sistemelor electronice de securitate (efractie, incendiu,supraveghere video) aflate in locatiile beneficiarilor, executand lucrarea in conditii de calitate si la termenul stabilit, urmarind strict respectarea proiectului tehnic;
Executarea instalarii, up-gradarii, interventiilor solicitate si activitatilor de service ale sistemelor electronice de securitate;
Programarea centralelor de efractie
Setarea, reglarea echipamentelor de supraveghere video
Programarea sistemelor de detectie incendiu
Asigurarea interventiilor tehnice;
Evaluarea tehnica a sistemelor electronice de securitate instalate;
Deplasarea la sediul clientului, pentru interventii de service si mentenanta, in urma solicitarii acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic;

Avem nevoie pentru Cluj Napoca si Timisoara ca aceasta persoana sa coordoneze intreaga echipa de profesionisti !

Oferta (bonusuri, beneficii):
Pachet financiar aliniat la nivelul pietei ( salariu fix, bonusuri de performanta, tichete de masa )
Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu prietenos si familial;
Sansa de a face parte dintr-o echipa tanara caracterizata prin buna dispozitie si valori pe care le regasim in activitatea de zi cu zi si in cultura noastra organizationala: invatare, autonomie, agilitate si bunatate :)
Tehnica de lucru moderna, masina de servici si telefon mobil
Team Building-uri periodice in care sa iti cunosti colegii si sa te bucuri de cultura noastra organizationala bazata pe resursa umana si comunicare
Beneficiu de dezvoltare profesionala: se ofera acces gratuit la suita de traininguri si certificari Bittnet, conform planului de dezvoltare profesionala agreat cu managerul direct.

TopTech este o companie privata cu capital integral romanesc, fondata in 1992.

Astazi, numele TopTecheste asociat cu tehnologie avansata, calitate sigurasi parteneriate puternice cu cei mai importanti producatori: Hewlett-Packard, Microsoft, Toshiba, Cisco, Fujitsu, Dell, Lenovo, IBM, XeroxCanon, Kyocera, Intel, D-Link, Asus, APC, Lexmark, Brother, Oracle, Adobe, Smart Technologies, Zebra, Datalogic, Jabra.

Ne bucuram de aprecierea partenerilor de business si suntem onorati sa fim pozitionati pe locul 1 in Romania la categoria “Firme specializate in domeniul repararii calculatoarelor si echipamentelor periferice “. Suntem responsabili fata de comunitatile si autoritatile locale si am devenit cel mai mare contribuabil din judetul Hunedoara dintre firmele specializate din domeniul IT&C.

Publicat 29 Sept. 2022 Reactualizat 27 Oct. 2022 Expiră 29 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.