Publicat 25 Iul 2019 | Reactualizat 24 Aug 2019 | Expiră 24 Aug 2019

Inginer / Tehnician sisteme de securitate - BRAILA

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

1. De preferinta studii superioare tehnice cu competente in domeniul electric.
2. Studiile medii sunt acceptate daca sunt dublate de o experienta adecvata pe post.
3. Cunostinte de baza de utilizare calculator, navigare web si networking (configurarea unei retele, routari, port forwarding)
4. Cunostinte minimale referitoare la legislatia in domeniul sistemelor de securitate.
5. Cunostinte minimale de instalare si programare sisteme de securitate (antiefractie,control acces, supraveghere video,
dectie incendiu, bariere automate,etc)

CONSTITUIE AVANTAJ : Specializare/diploma MEC – Tehnician / Inginer / Proiectant sisteme de securitate
Pentru cei ce nu au aceasta diploma se poate asigura scolarizare, training si autorizare de catre firma noastra cu conditia incheierii unei conventii de specializare la locul de munca anexa la contractul de munca.

Descrierea jobului

1. Intocmirea devizelor de lucrari
2. Asigurarea logisticii si a aprovizionarii pentru lucrari
3. Instalarea sistemelor de securitate on-site
4. Asigurarea suportului tehnic in configurarea si programare sistemelor si dispozitivelor instalate (pe baza documentatiei producatorului)
5. Consilierea tehnica a clientilor
6. Asigura respectarea graficului de lucrari si a termenelor acestora

Beneficii :
- bonuri de masa
- pensie privata cu acumulare (Pilon III)
- asigurare de sanatate privata
- bonuri cadou

SC AMIBIOS SRL, Brăila a luat fiinţă în anul 2004 ca firma de retail produse şi servicii în domeniul IT&C. Ulterior, între anii 2005 – 2008 firma s-a axat, în baza licenţei ANCOM, pe dezvoltarea unei reţele proprii de date şi voce, precum şi pe networking pentru diferiţi beneficiari. Activitatea de outsourcing în domeniul reţelelor de date&voce&CATV a devenit una dintre cele mai importante direcţii de dezvoltare a firmei noastre.

Începând cu anul 2009 SC AMIBIOS SRL a intrat pe piaţa serviciilor de sisteme de securitate. În acest sens firma a fost autorizată de către IGPR – DPOP, precum şi de IGSU prin licenţierea activităţilor de proiectare, instalare mentenanţă a sistemelor de securitate antiefracţie, control acces, sisteme de televiziune cu circuit închis, sisteme de avertizare la incendiu.

Inginer / Tehnician sisteme de securitate - BRAILA  -  SC AMIBIOS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles