INGINER / TEHNICIAN MENTENANTA

CASA NOASTRA SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent: studii superioare/ medii profil electric, electromecanic, automatizari, mecatronica;
  • Experienta in domeniul mentenantei utilajelor industriale: minim 1 an;
  • Cunostinte de baza: electrice si pneumatice;
  • Cunostinte in automatizari de proces (reprezinta un avantaj);
  • Abilitati: interpretare scheme electrice/ pneumatice, scheme I/O cu PLC-uri, analiza si detalii, capacitate de a sesiza defectiunile;
  • Cunostinte operare PC;
  • Cunostinte minime de limba engleza necesare pentru intelegerea specificatiilor tehnice ale echipamentelor;
  • Bune calitati de organizare, planificare, perseverenta, comunicare si relationare, capacitate de lucru in echipa.
  • Disponibilitate de lucru in schimburi.

Descrierea jobului

  • Intreprinde actiunile de mentenanta planificata, conform programarilor stabilite, precum si cele de mentenanta corectiva, la echipamentele din sectiile de productie;
  • Exercita, in conditii de siguranta, diagnosticarea defectiunilor, rezolva problemele tehnice ale echipamentelor/ utilajelor prin interventie directa asupra lor si in timp util, apoi le repune in functiune;
  • Verifica si completeaza raportul de defectiuni zilnice;
  • Respecta procedurile de interventie la echipamente si procedura privind modul de lucru cu magazia de piese de schimb;
  • Analizeaza cauzele defectiunilor majore si implementeaza contramasuri in scopul de a evita reaparitia defectiunilor;
  • Urmareste si analizeaza piesele de schimb neconforme care reprezinta cauza functionarii defectuoase a echipamentelor;
  • Verifica stocul actual al pieselor de schimb pentru echipamente si stabileste necesarul pieselor de schimb critice.

Beneficii:
  • Salariu atractiv;
  • Participarea la punerea in functiune a utilajelor noi aferente planului de investitii la nivel de fabrica;
  • Participarea la traininguri specifice departamentului de mentenanta in domeniul electro-pneumatic, automatizari, etc.;
  • Stabilitatea locului de munca;
  • Un mediu de lucru cu tehnologie de ultima generatie in domeniul CNC-urilor;
  • Sansa unei cariere de succes intr-o companie nationala.

QFORT inseamna confort, calitate, caldura si soliditate. QFORT este o promisiune de valoare pe care o sustinem cu argumente sigure si concrete. QFORT este marca inregistrata a companiei Casa Noastra.

Casa Noastra este o companie 100% romaneasca, producator national de ferestre si usi termoizolante, infiintata in anul 1995. Prin reputatia echipei de specialisti si calitatea lucrarilor am devenit o companie de referinta in mediul economic din Romania.

Suntem o echipa dinamică și profesionistă formată din mai mult de 1000 oameni, o cifra de afaceri intr-o continua crestere si investitii in ultimii ani de cca. 30 milioane euro, prin care compania opereaza cea mai mare capacitate de productie de ferestre si usi din PVC din Sud-Estul Europei.

Credem in oameni, in puterea lor de a invata si a progresa. Suntem o echipa care intelege ce inseamna grija pentru client si servim interesele acestuia.

Daca vrei sa ne cunosti mai bine poti vizita site-ul nostru www.qfort.ro si daca te-am convins sa te alaturi echipei QFORT trimite-ne CV-ul tau pe adresa de email recrutare@casanoastra.ro

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022