Publicat 03 Oct 2019 | Reactualizat 31 Oct 2019 | Expiră 03 Nov 2019

Inginer/Tehnician mentenanta parcuri fotovoltaice

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Pregatire profesionala tehnica specialitate in domeniul energetic, electric, automatizari;
• Minim 3 ani de experienta de lucru in activitati de mentenanta instalatii electrice si automatizari;
• Capactitatea de intelegere, diagnosticare, testare si analizare a defectelor aparute in sistemele de control ale instalatiei;
• Cunostinte de baza HSE;
• Competente informatice pachet Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook)-(obligatoriu);
• Abilitati de comunicare scrise si verbale limba Engleza -(obligatoriu);
• Carnet de conducere categoria B-(obligatoriu);
• Disponibil program prelungit si weekend (in caz de nevoie);
• Disponibil pentru deplasari pe termen scurt la alte proiecte;
• Atestare ANRE(obligatoriu);

Descrierea jobului

• Efectuarea inspectiilor si a lucrarilor de mentenanta preventiva si corectiva in parcul fotovoltaic;
• Activitati de troubleshooting pe echipamentele electrice si de automatizari;
• Interpretarea schemelor electrice si de automatizari;
• Operarea sistemului SCADA a parcului;
• Efectuarea procedurilor administrative conforme (rapoarte de lucru, baze de date.) in termenii de calitate stabiliti.

Postul de lucru principal va fi intr-un parc fotovoltaic din Varasti, judetul Giurgiu la o distanta de aproximativ 20 km fata de Bucuresti.

Salariul oferit 1000 euro NET, bonuri de masa, autoturism de serviciu, plus alte beneficii pentru persoanele cu experienta!

Ingeteam is a market leader specialising in the development of electrical equipment, motors, generators, frequency converters, electrical engineering and generation plants.The company primarily serves four key sectors: energy; industry; marine, and rail traction, seeking to optimise energy consumption whilst maximising generating efficiency.

Expirat
Inginer/Tehnician mentenanta parcuri fotovoltaice  -  Ingeteam Service SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles