Publicat 30 Oct 2018 | Reactualizat 13 Nov 2018 | Expiră 29 Nov 2018

Inginer/Tehnician -mecanic constructie/service utilaje

1 post

Candidatul ideal

I. OBIECTIVELE POSTULUI:

• Cunoasterea metodelor de montare, demontare si calibrarea sculelor pentru sistemele si componenetele mecanice si pneumatie;
• Realizarea lucrarilor de intretinere si reparatii in vederea mentinerii
instalatiilor si utilajelor clientilor la parametri optimi de functionare;
• Disponibilitate de a lucra in deplasari si program prelungit;
• Sa sprijine si sa colaboreze cu celelalte departamente implicate;
• Dezvolta, evalueaza si imbunatateste metodele montaj si reparatie;
• Constituie avantaj experienta pe o pozitie similara;
• Minim studi medii de specialitate;
• Desen tehnic;
• Limba engleza: nivel mediu;
• Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate;
• Disponibilitate pentru munca in schimburi;
• Disponibilitate pentru service si deplasari in siteul clientului;
• Abilitate de lucru in echipa;
• Capacitate de invatare;
• Spirit organizatoric;
• Seriozitate;

Descrierea jobului

II. DESCRIEREA ATRIBUTIILOR POSTULUI:

• Construieste, ansambleaza, regleaza si pune in executa ansamble si sisteme mecanice pentru constructias robotilor industriali;
• Interpreteaza desene tehnice si de ansamblare, ansambleaza pe baza acestora;
• Propune modificari de desene in conformitate cu situatia din teren;
• Executarea de subansamble, lucrari de montaj/demontaj utilaje si instalatii.
• Cunoaşterea metodelor şi a aparatelor de diagnosticare pentru sisteme mecanice şi pneumatice;
• Citirea planşelor mecanice, a schemelor pneumatice;
• Ergonomia locului de munca si planificarea timpului;

Va identificati cu telurile si responsabilitatiile angajatorului dumneavoastra, lucrati in mod orientat catre atingerea de teluri si rezulate, avand capacitatea de a rezolva probleme. Lucrati, cooperati si comunicati cu placere in/cu echipa. Preluati initiativa si acceptati cu placere responsabilitate. Doriti sa activati intr-un domeniu elitist al tehnicii?

Noi va oferim in cadrul pietei contiune de crestere, sarcini noi si interesante intr-un mediu modern de lucru cu o echipa de colegi si colege simpatice care spera sa castige incredere pentru echipa.

Suntem o companie de dimensiuni medii care se ocupa cu proiectarea si fabricarea de echipamente de ansamblare, manipulare si aplicatii robotizate pentru industrie.

Inginer/Tehnician -mecanic constructie/service utilaje  -  ZBV-Automation RO SRL