Inginer/ Tehnician / Maistru - domeniul mecanic

SISTEMPLAST - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 3000 - 4000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienta in domeniul mecanic

Descrierea jobului

Efectuare controale metode nedistructive: dimensionale, vizual, lichide penetrante, pulberi magnetice etc

Intocmirea buletinelor de control, a fiselor de masuratori

Intocmirea dosarelor de fabricatie/ reparatie - echipamente si conducte/ contructii metalice sudate

Mentenanta echipamente, instalatii, constructii civile si industriale in domeniul mecanic, electric si automatizari;
Proiectarea, construirea, montarea, repararea, punerea in functiune, verificarea si service-ul pentru instalatii mecanice sub presiune;
Etalonari metrologice la manometre pentru ulei, manometre pentru masurarea presiunii in butelii de oxigen, ampermetre, voltmetre, traductoare de presiuni;
Repararea si verificarea tehnica a ascensoarelor electrice si hidraulice de persoane si/sau materiale;
Proiectarea si executarea de instalatii electrice interioare pentru constructii civile si industriale, bransamente aeriene si subterane, la tensiuni de 0,4 kV;
Proiectarea si executarea de linii electrice, aeriene sau in cablu cu tensiuni intre 0,4 - 20 kV si de posturi de transformare;
Montaj si intretinere echipamente frigotehnice (aparate aer conditionat, splitere, blowere, chillere, etc.);
Executarea, verificarea si repararea prizelor de pamant;
Verificari PRAM;
Executie si monitorizare instalatii de: stingere, semnalizare, alarmare si limitare incendii.
Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022