Inginer-Tehnician Calitate/CQ-Constructii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Inginer Calitate
  • Studii superioare absolvite ( UTCB = CCIA, CFDP, HIDROTEHNICA, INSTALATII);
  • Experienta de cel putin 3 ani pe o pozitie similara;
  • Abilitati foarte bune de utilizare a PC-ului (MS Office, Autocad);
  • Cunoasterea standardelor normativelor tehnice de referinta;

Responsabil control calitate(CQ)
  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta relevanta minim 5 ani in domeniul constructiilor;
  • Cunostinte legislatie in domeniu;
  • Aptitudini organizatorice, analitice, de sinteza si raportare;
  • Foarte bune cunostinte MS Office;
  • Capacitate de a respecta termenele limita si orientare catre rezultat.

Descrierea jobului

Inginer Calitate:
  • Intocmire cartilor tehnice pentru proiectele aflate in derulare;
  • Urmarire santiere;
  • Colaboreaza cu toate departamentele din cadrul societat.

  • Efectueaza controale prin sondaj in zonele de activitate in care au fost identificate neconformitati privind calitatea materialelor, produselor si activitatilor in vederea stabilirii cauzelor care le-au generat, precum si actiunilor care trebuie intreprinse pentru eliminarea lor si a prevenirii repetarii acestora.
  • Cunoasterea si implementarea politicii generale in domeniul Calitatii, Mediului si OHSAS
  • Elaboreaza instructiuni de lucru pentru operatiunile care nu se regasesc in PTE;
  • Raspunde de desfasurarea permanenta si sistematica a activitatii de control tehnic al calitatii si a proceselor de inspectii si incercari la nivelul proiectului, in conformitate cu prevederile documentelor Sistemului de management al calitatii.
  • Urmareste si asigura realizarea activitatilor de inspectii si verificare a calitatii, la produsele aprovizionate pe santier, inainte de punerea in opera, precum si la lucrarile realizate, pe tot parcursul desfasurarii proiectului, in conformitate cu procedurile aferente in vederea confirmarii calitatii si acceptarii de catre clienti a lucrarilor executate.
  • Verificarea executiei lucrarilor in concordanta cu cerintele legiisi a normativelor / standardelor aplicabile in domeniu.
  • Asigurarea derularii, in conditii bune, a fazelor determinante si controalelor organizate de Inspectoratul de Stat in Constructii (ISC).
  • Intocmirea Planului Calitatii pentru santierele noi, cu includerea Planurilor de Control Calitate.
  • Verificari si Incercari (PCCVI) pentru fiecare categorie de lucrari, si transmiterea lor catre Beneficiar.
  • Intocmirea Procedurilor Tehnice de Executie/Instructiunilor de Lucru si implementarea lor pe santier aferent fiecarei categorii de lucrari, in colaborare cu inginerii RTE numiti pe fiecare proiect.
  • Elaborare de documente si protocoale necesare Cartii Constructiei.
  • Răspunde de măsurile propuse pentru înlăturarea neconformităţilor.
  • Verifică calitatea remedierilor executate.
  • Participarea la receptia la terminarea lucrarilor si finala alaturi de Beneficiar.

Societate de constructii cu personal tanar si calificat in proiectarea si executia lucrarilor de drumuri, sisteme de alimentare cu apa si canalizare. Suntem o firma de renume in domeniul constructiilor cu experienta de peste 15 ani.
Oferim servicii de inalta calitate si intotdeauna punem pe primul loc angajatii. Daca iti doresti un loc de munca stabil, un colectiv tanar, dinamic, si vrei sa te dezvolti pe plan profesional, hai sa ne cunosti!
Publicat 2 mai 2022 Reactualizat 23 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022