Publicat 13 Mai 2019 | Reactualizat 12 Iun 2019 | Expiră 13 Iun 2019

Inginer Suport Tehnic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

- Minim 2 ani experienta in domeniul tehnic (de preferat intr-o companie cu domeniu de activitate similar);
- Cunostinte tehnice solide (desen tehnic, calcul de rezistenta mecanica, studiul materialor);
- Cunostinte legislative in domeniul tehnic;
- Bune abilitati de prezentare;
- Studii superioare tehnice (de preferat Contructii; Mecanica; Automatica)
- Experienta utilizare pachetul MS Office (Word, Excel, Outlook);
- Cunoasterea unei limbi straine (Lb. italiana, franceza, germana sau engleza) - reprezinta un avantaj;
- Abilitati de utilizare a programului de proiectare AutoCad - reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

- Elaboreaza si transmite informatiile tehnice ale produselor companiei clientilor interni si externi;
- Face prezentari tehnice ale produselor noi ale companiei;
- Scrie documentatie tehnica;
- Asigura suport firmelor de proiectare cu care colaboreaza compania.

QFORT inseamna confort, calitate, caldura si soliditate. QFORT este o promisiune de valoare pe care o sustinem cu argumente sigure si concrete. QFORT este marca inregistrata a companiei Casa Noastra.

Casa Noastra este o companie 100% romaneasca, producator national de ferestre si usi termoizolante, infiintata in anul 1995. Prin reputatia echipei de specialisti si calitatea lucrarilor am devenit o companie de referinta in mediul economic din Romania.

Suntem o echipa dinamică și profesionistă formată din mai mult de 1000 oameni, o cifra de afaceri intr-o continua crestere si investitii in ultimii ani de cca. 30 milioane euro, prin care compania opereaza cea mai mare capacitate de productie de ferestre si usi din PVC din Sud-Estul Europei.

Credem in oameni, in puterea lor de a invata si a progresa. Suntem o echipa care intelege ce inseamna grija pentru client si servim interesele acestuia.

Daca vrei sa ne cunosti mai bine poti vizita site-ul nostru www.qfort.ro si daca te-am convins sa te alaturi echipei QFORT trimite-ne CV-ul tau pe adresa de email recrutare@casanoastra.ro

Expirat
Inginer Suport Tehnic  -  CASA NOASTRA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles