de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2019 | Reactualizat 04 Mar 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Inginer suport tehnic 3D CAD/CAM

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte / background academic:
• Studii superioare profil tehnic, finalizate.
• Cunostinte operare 3D CAD - SOLIDWORKS / Inventor / CATIA / SolidEDGE,
• Experienta in proiectare CAD/CAM, minim 2 ani
• Cunostinte minime tehnologii 3D (3D scan, 3D print).
• Cunostinte mediu-avansat limba engleza.
• Cunostinte mediu-avansat sistem de operare MS Windows si aplicatii MS Office.
Abilitati si competente:
• Flexibilitate si proactivitate.
• Comunicare si negociere.
• Planificare, organizare si capacitate de a lucra in echipa.
• Capacitate de incadrare in termene.
• Disponibilitate la deplasare in delegatii 10zile/luna
• Comunicare si relationare umana, capacitatea de a oferi si primi feedback.
• Orientare spre gasire de solutii.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
• Interactiune cu partenerii din Romania - comunicare: mail, telefon, vizite.
• Interactiune parteneri straini - completare formulare, comunicare mail.
• Pregatire documentatie: prezentari, traduceri, brosuri, manuale.
• Instruire tehnica 3D CAD.
• Asigura fluxul informational în cadrul proiectelor si pentru alte departamente ale firmei.
• Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectelor si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau.
• Corectitudine si promptitudine in furnizarea informatiilor din domeniul sau de activitate.
• Cunoasterea obiectului de activitate al companiei si preocupare pentru perfectionare profesionala.
• Indeplinirea sarcinilor in termenele stabilite.
• Sustinerea examenelor de acreditare profesionala impuse de SolidWorks Corp.
• Pastrarea confidentialitatii informatiilor la care are acces.
Beneficii:
• Salariul de baza +bonsuri de performanta + alte beneficii: telefon, laptop, autoturism
• Acces la software si echipamente 3D de ultima generatie (3D CAD, 3D PRINT, 3D SCAN)
• Acces la cursurile si sistemul de pregatire profesionala pus la dispozitie de catre SolidWorks Corp si ceilalalti parteneri ai CADWorks Int.

CAD WORKS was founded in 1996 as the first SOLIDWORKS Authorized Reseller in Romania, able to provide design and manufacturing solutions to romanian companies and educational institutions. With the help of the most advanced software solutions, CAD WORKS is providing training, technical support and engineering through manufacturing services to a wide range of industrial sectors.

Today, more than 300 companies are using the 3D CAD/CAM/SCAN/PRINT integrated solution provided by CAD WORKS and the technical universities in Romania are teaching students using SOLIDWORKS / CAD WORKS software solutions.

Expirat
Inginer suport tehnic 3D CAD/CAM  -  CAD WORKS INTERNATIONAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles