Inginer suport IT Linux, networking

Oraș de lucru
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent universitate tehnica de profil, cu experienta si interes pentru siteme IT, retelistica, in special Linux, scripting, aplicatii de automatizari IT, monitorizare sisteme IT, aplicatii standard (mail, file sharing, publicari web, aplicatii DB).
Candidatul ideal trebuie sa aibe capacitatea de a studia, descoperi si invata sa aplice practic solutii noi, programe si aplicatii IT diverse, sa gasesca sursele de materiale relevante si sa urmeze documentele tehnice relevante pentru obtinerea rezultatelor.
De asemenea candidatul ideal trebuie sa aibe capacitatea de a discuta in termeni functionali sau la nivelul (non)tehnic adecvat cu clientii beneficiari pentru a rezolva probeme de suport tehnic ridicate de acestia, implementari conform unor cerinte, sau adaptari de aplicatii COTS conform cerintelor, si sa poata documenta sistematic activitatile tehnice desfasurate.

Descrierea jobului

  • Suport clienti in administrarea de sisteme, aplicatii, infrastructura IT.
  • Implementare de solutii IT specifice (uzual de infrastructura si aplicatii legate de aceasta), documentarea si testarea acestora, interactiune cu beneficiarii.
  • Studiu si descoperirea de noi solutii si aplicatii si modurile de customizare adecvate pentru a facilita extinderea portofoliului de solutii oferite de companie catre beneficiari.
  • Administrare si customizare de sisteme si aplicatii in special pe sisteme Linux/Unix unde este necesara cunoastrea de shell scripting, si alte tehnici de scripting utilizate uzual în customizari de aplicatii si automatizari Linux.

Digitronix is a quality supplier of high end enterprise products to the corporate market and the IT distribution channel. We carry extensive stocks of HP ISS and SWD products as well as hard to find parts inventory including blade system components, FC storage systems, MSA systems, tape drives and tape automation.

Other areas of supply chain expertise includes best priced Cisco products, ISP and telecom media conversion products, HP high end laser and large-format peripherals and all inclusive contracts for HP peripherals.

Digitronix provides qualified solutions in high availability server and storage systems, equipment colour calibration for DTP and prepress, guaranteed time to repair contracts for servers and storage, managed services for printing fleets. Digitronix holds many industry afiliations including HP Gold Preferred Partner, HP Printing Specialist, Lenovo Premium Partner, Nortel SMB Partner, Fortinet EMEA Partner, Cisco EMEA Partner. Digitronix is an ISO9001 certified company.
Publicat 19 mai 2022 Reactualizat 16 iun. 2022 Expiră 18 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos