Inginer Sudor

SKELA INDUSTRIES - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 6000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Este absolvent de studii superioare tehnice ( Utilajul si tehnologia sudarii + IWE);
  • Cunoaste normele tehnice aplicabile in activitatea de sudare in conformitate cu legislatia romana si cea europeana; EN 5817; EN 15614;
  • Are experienta in elaborarea tehnologiilor si a instructiunilor tehnice de profil;
  • Are cunostinte solide de desen tehnic;
  • Cunoaste programe asistate AUTOCAD, Catia V5 sau TEKLA, pachet Office;
  • Are abilitatea de lucru in echipa;
  • Are abilitatea de prezentare, instruire personal;
  • Are abilitatea de rezolvare a problemelor;
  • Are abilitati de planificare;
  • Are capacitate organizatorica;

Descrierea jobului

  • Omologheaza procedurile de sudare (PQR);
  • Califica sudorii in conformitate cu standardele utilizate;
  • Intocmeste documentatia tehnica (WPS, PQR, Instructiuni tehnice de lucru, Proceduri de sudare);
  • Utilizeaza coduri de executie in procesul de productie (ISCIR, ASME, EN,) si utilizeaza o gama variata de materiale (otel carbon, slab si inalt aliate – otel inoxidabil);
  • Lucreaza cu diferite procedee de sudare (SMAW, GMAW, GTAW, G-FCAW, SAW);
  • Planifica etapele de fabricatie specifice fiecarui proiect;
  • Evalueaza performantele personalului din subordine;
  • Planifica si urmarieste activitatea de mentenanta a sistemelor de sudare (inclusiv intocmeste necesarul de piese de schimb);
  • Urmareste fabricatia si ofera solutii pentru rezolvarea problemelor aparute;
  • Realizeaza un raport optim productie/calitate;

La Skela Industries suntem o echipa unita si iubim ceea ce facem.Proiectele noastre finalizate din tara sau strainatate stau marturie acestui lucru.Aici vei gasi un mediu prietenos si propice dezvoltarii tale ca om si ca profesionist.
Mai multe informatii gasiti pe skela.ro.
Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos