Publicat 29 Mar 2021 | Expiră 29 Apr 2021

Inginer studii electrice în centrale eoliene și fotovoltaice

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Inginer pentru studii electrice în centrale eoliene și fotovoltaice
Descrierea postului:
- Efectuarea de studii electrice în centrale eoliene și fotovoltaice cu software Power System Simulation for Engineering (PSS / E) și DigSilent Powerfactory.
- Validarea modelului în PSS / E și DigSilent Powerfactory
- Participare la analiza datelor cu instrumente în Matlab și Labview.
- Pregătirea rapoartelor tehnice referitoare la studiile și modelele menționate.
Profil obligatoriu:
- Inginer industrial, specialitate Electrică/Electro-mecanica sau Electronică
- De dorit cel puțin 2 ani de experiență
- Experiență în studii electrice
- Cunoașterea PSS / E și DigSilent Powerfactory
- Nivel ridicat de engleză
- Cunoașterea software-ului matematic: Excel, Matlab etc.

Descrierea jobului

Se va aprecia:
- Cunoașterea programării în Labview
- Cunoașterea domeniului calității energiei
- Experiență în energii regenerabile
- Manipularea planurilor și schemelor electrice
- Cunoașterea stațiilor și a liniilor de înaltă tensiune
- Alte limbi (de preferință spaniola).
Vrei să afli mai multe? Dacă da, așteptăm cu nerăbdare să ne consultati.
Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV și scrisoare de intenție în limba engleză (precizând remunerația dorită și disponibilitatea) la iliviu@barlovento-recursos.com . Desigur, garantăm confidențialitatea.

Barlovento Recursos Naturales este un important laborator de testare și consultare in domeniul energiei regenerabile.
Echipa Barlovento este multidisciplinară, formată din ingineri, matematicieni, fizicieni și economiști si multi alți specialisti. Toți își desfășoară munca la cel mai înalt nivel de profesionalism, făcând fiecare proiect unic și angajându-se personal in acesta.
Prezența activă a Barlovento pe plan mondial ii permite să asigure clienților o abordare mai atentă, înțelegând circumstanțele locurilor în care proiectele urmează să fie dezvoltate, să ofere soluții adecvate luând în considerare factorii locali care pot influența dezvoltarea corectă a acestora.
Principalele domenii de activitate ale Barlovento sunt energia eoliană, energia solară, integrarea rețelelor de energie regenerabilă, generarea distribuită și alte servicii legate de mediu, cercetare și dezvoltare.
În prezent, căutăm un inginer electric pentru departamentul nostru electric care sa lucreze in regim de telemunca.

Expirat
Inginer studii electrice în centrale eoliene și fotovoltaice  -  BARLOVENTO DACIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles