Inginer solutii tehnice – ofertare

PROMELEK XXI SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești o persoană dinamică, dornică de dezvoltare profesională într-un mediu de lucru plăcut și provocator? Dacă și cele de mai jos fac parte din profilul tău, atunci aplică la anunțul nostru!
  • Absolvent al unei Facultati cu profil tehnic (Inginerie Electrica , Electronica, etc.);
  • Abilitati de comunicare, de organizare si planificare, dinamism, flexibilitate, initiativa, spirit de echipa;
  • Cunostinte avansate operare: Microsoft Office (Excel, Word, PPT);
  • Capacitate de analiza, atentie la detalii;
  • Cunostinte de limba engleza – constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Intocmeste solutiile tehnico-comerciale si consiliaza din punct de vedere tehnic clientii si personalul companiei;
  • Propune solutii tehnice adaptate cerintelor clientilor, elaboreaza solutii alternative optime in vederea obtinerii comenzilor;
  • Raporteaza saptamanal indicatorii de ofertare;
  • Participa activ in urmarirea si sustinerea solutiilor transmise;
  • Pregateste si sustine prezentari de produse adresate clientilor;
  • Asigura actualizarea listelor de preturi in conformitate cu modificarile survenite si organizeaza arhivarea ofertelor transmise in format electronic si tiparit;
  • Ofera consultanta si suport tehnic echipei comerciale si clientilor companiei.
Beneficii:
  • Salariu fix + bonuri de masă
  • Notebook
  • Telefon mobil
  • Instrumente pentru desfășurarea activității cât mai eficient
  • Asigurare de grup NN
  • Abonament Bookster
  • Participare la evenimente de prezentare a noutăților în domeniu
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie mare de profil care oferă posibilități de dezvoltare profesională.

SC PROMELEK XXI SA, companie cu capital mixt parte a grupului Elektra Spania, prezentă de peste 25 ani în piața din România, caută în vederea angajării Inginer solutii tehnice – ofertare pentru departamentul Tehnic.

Candidaților selectați li se oferă posibilitatea de a lucra în cadrul unei echipe profesioniste, într-o atmosferă colegială. Ei iși vor putea dezvoltă pregătirea profesională, valorifică cunoștințele și potențialul în cadrul unei echipe care urmărește creșterea performanței și eficienței.

Publicat 20 apr. 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 20 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos