de ani Fără Frică...

Publicat 28 Oct 2019 | Reactualizat 25 Nov 2019 | Expiră 28 Nov 2019

Inginer Sisteme de Securitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice (electronică, telecomunicații, electrotehnică, energetică, instalații sau similare);
Experiență profesională minim 3 ani în proiectare sau implementare de sisteme de securitate fizică;
Cunoştinţe operare PC: suita Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), Microsoft Visio;
Cunoştinţeoncepte de securitate fizică;
Cunoştinţechipamente de securitate pentru controlul accesului, televiziune cu circuit închis, protecție perimetrală, detecție a efracției, detecție a incendiului și sisteme tehnice de monitorizare;
Cunoştinţenstalații electrice de curenți slabi;
Cunoştinţeisteme de operare Windows, Linux/Unix;
Cunoştinţerețele de comunicații IP;
Certificat absolvire curs Inginer Sisteme de Securitate (ARTS sau echivalent);
Autorizație ANRE grad IIB;
Cursuri și certificări de la producători de echipamente și software de securitate.

Descrierea jobului

Acordă suport Departamentului Presales pentru elaborarea ofertelor tehnice pentru sisteme de securitate și curenți slabi;
Acordă suport Departamentului Proiectare pentru elaborarea documentației de proiectare sisteme de securitate și curenți slabi;
Instalează echipamente și aplicații software pentru sisteme de securitate și curenți slabi;
Configurează și pune în funcțiune sisteme de securitate și curenți slabi;
Verifică conformitatea lucrărilor efectuate de colaboratori și asigură coordonarea acestora;
Se asigură că soluțiile implementate sunt securizate corespunzător celor mai bune practici din domeniu și ia toate măsurile pentru ca beneficiarul să conștientizeze aspectele legate de securitatea sistemelor implementate și să poată aplica cele mai bune practici de securitate.

UTI este un grup de firme cu 29 de ani de experienţă pe piața din România şi competenţe în multiple domenii: soluţii de securitate și pentru apărare, tehnologia informaţiei şi comunicaţii, instalaţii şi construcţii, soluţii de securitate pentru obiective private, soluții inteligente de transport și taxare, mentenanţă şi administrare.

UTI este integrator de sisteme recunoscut pe piața din România, în timp ce dezvoltarea internațională este unul dintre obiectivele de business ale companiei. În ultimii 5 ani, UTI a dezvoltat proiecte complexe în străinătate, care confirmă capabilitățile de integrator de soluții complexe.

Valorile companiei noastre - Încredere, Excelenţă, Responsabilitate, Integritate - sunt permanent confirmate în relaţiile cu partenerii, colaboratorii şi angajaţii noştri.

Expirat
Inginer Sisteme de Securitate  -  UTI GRUP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles