INGINER SISTEM INFORMATIC / REȚEA

Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

• Dețineți o diplomă de inginer sau un master în domeniul IT / telecomunicații
• Sunteți disponibil pentru relocare in Timisoara
• Sunteți autonom, mobil și dispus să fiți la dispoziția clientului
• Aveți cel puțin trei ani de experiență într-o poziție similară
• Aveți abilități tehnice bune în: Administrarea Windows Server / Administrarea stațiilor de lucru / Administrarea Active Directory / Administrarea rețelei LAN și Wifi
• Sunteți riguros, receptiv și știți să gestionați prioritățile
• Stăpâniți la nivel avansat limba franceză si/sau limba germana și/sau engleza

Descrierea jobului

​• Desfășurarea autonomă a sarcinilor de operare a infrastructurii IT pentru clientul nostru din România: întreținerea proactivă a stațiilor de lucru ale clientului, a serverelor și a componentelor rețelei LAN și WIFI
• Înregistrarea și procesarea cererilor de asistență IT din partea utilizatorilor din România și din străinătate adresate prin telefon, e-mail și prin instrumente ITSM prin definirea priorităților acestora în funcție de impactul lor
• Gestionarea riguroasă a solicitărilor de modificare și dezvoltare în colaborare cu echipele elvețiene și menținerea actualizată a CMDB-ul clientului
• Pilotarea, gestionarea și coordonarea incidentelor împreună cu echipele elvețiene de intervenție și urmărirea cazurilor
• Aplicarea cât mai riguroasă a proceselor de gestionare a incidentelor și de solicitare a modificărilor
• Raportarea periodică către conducere a situației generale cu privire la activități, intervenții și alerte proactive
• Intervenția periodică la locația clientului român, pentru a efectua operațiunile tehnice necesare
• Participarea la ședințe săptămânale, prin videoconferință, împreună cu inginerii de sistem și rețea din Elveția
• Elaborarea, tipărirea și întreținerea la zi a documentației tehnice
• Colaborarea cu ceilalți membrii ai unitații de operațiuni CISEL din România, pentru a oferi suport pentru operarea și soluționarea cererilor pentru alți clienți CISEL

• Oportunitatea de a face parte din echipa ce va pune bazele și va construi succesul unitații de operațiuni Cisel din România, cu sprijinul și mentoratul unor experți în domeniu, din Elveția
• Perspective de dezvoltare pe termen scurt și mediu, oportunitatea de a participa la proiecte internaționale, la traininguri derulate în țară și străinătate, atât în domeniul de activitate cât și în domenii de interes complementare
• Remunerații atractive și beneficii sociale
Publicat 28 iun. 2022 Expiră 28 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos