Publicat 20 Ian 2007 | Reactualizat 18 Feb 2007 | Expiră 20 Feb 2007

inginer sistem II (S)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• studii superioare de specialitate de lungă durată (Facultate Informatica sau Facultate Automatizari si Calculatoare);
• abilităţi de comunicare;
• cunoştinţe de hardware şi software;
• capacitate de organizare şi ordonare a muncii proprii.

Bibliografie
1. Standarde de cablare structurată (http://www.siemon.com/la/standards/ );
2. Andrew Tanenbaum, Reţele de calculatoare, ediţia a IV-a;
3. The Linux Documentation Project (http://www.tldp.org );
4. Bash Reference Manual (http://www.gnu.org/software/bash/manual/bashref.html );

Concursul va consta din:
• test psihologic
• probă practică – 50% din nota finală;
• interviu – 50% din nota finală.

Concursul va avea loc după cum urmează:
22 februarie 2007
– ora 12.00, DCD, corp A, parter –proba practică;
– ora 14.00, sala D212, corp D – test psihologic;
23 februarie 2007
- ora 11.00, sala D211, corp D – interviu;

Candidaţii vor depune la Serviciul Resurse Umane, pnă la data de 21.02.2007 un dosar care să cuprindă: ● cererea de participare la concurs adresată domnului Rector al Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” Iaşi; ● copie după actul de studii (diploma licenţă); ● copie acte stare civilă; ● curriculum vitae; ● scrisoare de motivaţie.

Detalii suplimentare puteţi obţine la www.uaic.ro. şi la Serviciul Resurse Umane tel. 20.13.19.

Descrierea jobului

• cunoştinţe despre reţele de calcul de nivel 1,2 şi 3 OSI;
• operare şi ntreţinere echipamente de reţea;
• operare servere GNU/Linux şi Microsoft Windows;
• administrare server web: Apache şi IIS;
• cunoştinţe de programare HTML;
• cunoştinţe de operare şi exploatare baze de date MySQL.

Descrierea companiei

Universitatea \"Alexandru Ioan Cuza\" Iasi
Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei

Inginer sistem II (S), durată determinată - 12 luni, cu posibilitate de angajare pe perioadă nedeterminată.

Expirat
inginer sistem II (S)  -  Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles