Publicat 24 Iun 2019 | Reactualizat 16 Iul 2019 | Expiră 24 Iul 2019

Inginer Sistem - Cluj-Napoca

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Studii medii/superioare tehnice (Informatică, Calculatoare);
Minimum 2 an experienţă în domeniu pe o poziţie similară;
Sisteme de operare Windows, notiuni de depanare Hardware, MS Office, retele de comunicaţii IT, Unix, configurare şi administrare dispozitive de routare şi dispozitive de reţea inteligente;
Excelente cunostinte de securitate a datelor si comunicatiilor;
Abilităţi dezvoltate de comunicare verbală şi scrisă şi inter-relaţionare;
Limba Engleză nivel mediu;
Responsabilitate.

Descrierea jobului

Asigura instalarea şi întreţinerea echipamentelor IT utilizate de angajaţi (computere şi periferice);
Administreaza echipamentele de calcul şi licenţele software achizitionate de companie;
Instalează, configurează si asigură mentenanţa aplicaţiilor IT pe computerele Groupama Asigurări;
Asigură service-ul (în colaborare cu furnizorii specifici) a dispozitivelor periferice şi a staţiilor de lucru.

~~Activ in 14 tari din Europa si Asia, Groupama a patruns progresiv pe piata romaneasca la finalul anului 2007 prin achizitia BT Asigurari si in 2008, prin preluarea Asiban si OTP Garancia. In urma unui proces de fuziune si integrare a rezultat Groupama Asigurari, care ocupa la finalul anului 2010 locul al patrulea in clasamentul general al companiilor de asigurari.
Compania dispune de o retea comerciala unica si integrata, cuprinzand aproximativ 300 de agentii si puncte de lucru, aflate pe intreg teritoriul tarii.
Strategia de business pe care compania noastra o promoveaza in Romania a fost gandita in acord cu valorile fundamentale ale companiei, definitorii in relatia cu clientii, partenerii si angajatii sai: proximitate, responsabilitate, solidaritate.
Promotor al parteneriatelor pe termen lung, Groupama Asigurari ofera produse de asigurari de viata, bunuri, raspundere civila, auto si agricole, atat persoanelor fizice, cat si clientilor corporate.

Inginer Sistem - Cluj-Napoca  -  SC Groupama Asigurari SA