Inginer Silvic / industria lemnului

SC GRUP LEMN SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:

- Persoană dinamică cu disponibilitate pentru munca în echipă
- Încredere în sine, abilitate de a lucra sub presiune, precizie
- Abilități bune de comunicare, planificare, organizare si negociere
- Mobilitate locală- posesor permis cat.B
- Abilități bune în utilizarea pachetului MS Office
- Studii superioare( silvicultura sau industria lemnului)
- Cunoștințele despre piața lemnului din România reprezintă un avantaj

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

- Să identifice sursele de achiziţie pe zona alocată, sa colaboreze in vederea incheierii contractelor de achiziţii biomasă și transport precum și alte servicii necesare desfășurării activităţii
- Să dezvolte și să menţină relaţii de colaborare cu furnizorii selectaţi , companii de transport și alte părţi interesate din mediul local
- Să monitorizeze costurile de achiziţie biomasă pe zone de provenienţă , inclusiv costul de transport
- Să urmarească derularea contractelor incheiate, să identifice eventualele disfuncţionalități și să facă propuneri de imbunătățire
- Organizarea depozitului de cherestea
- Urmarirea procesului de uscare

Unitatea se numeşte S.C. Grup Lemn SRL, cu sediul social în municipiu Roman, str. Ştefan cel Mare , nr. 291 B, judeţul Neamţ, înmatriculată la Registrul Comerţului cu nr. J 27/403/05.10.2001 , cod fiscal RO 9181717, prin Administrator Lungu Daniel-Iulian, tel: 0233/723004,fax: 0233/723005, adresa de email office@gruplemn.ro .
Activitatea principala este prelucrarea lemnului si are ca scop realizarea de obiecte de mobilier in special scaune .
Amplasamentul firmei este in loc Roman-jud. Neamt ,în partea de N-V a municipiului Roman, în zona industrială, între calea ferată Roman - Paşcani şi drumul E 85.
Publicat 7 iun. 2022 Reactualizat 5 iul. 2022 Expiră 7 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos