Publicat 18 Sep 2020 | Reactualizat 18 Oct 2020 | Expiră 19 Oct 2020

INGINER SERVICIU TEHNIC / EXECUTIE LUCRARI DRUMURI

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii superioare tehnice - constructii CFDP;
- Experienta minim 3 ani in domeniul intocmirii ofertelor tehnico-financiare;
- Cunostinte excelente de operare PC (Word, Excel, Autocad,WINdev, Intersoft);
- Cunostinte operare programe de devize;
- Cunostinte privind tehnologiile de executie a lucrarilor de constructii drumuri;
- Cunostinte avansate in executia lucrarilor de drumuri si poduri;
- Experienta in urmarirea tuturor etapelor unui proiect;
- Flexibilitate, seriozitate, orientare spre munca in echipa;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitati de comunicare, negociere, planificare si spirit de echipa;
- Simt de raspundere dezvoltat, gandire pozitiva;
- Cunoasterea normativelor si standardelor in vigoare;
- Persoana activa, responsabila, foarte bine organizata, orientata catre obtinerea de rezultate;
- Capacitate de lucru orientata spre respectarea termenelor limita;
- Disponibilitate pentru deplasarea in interes de serviciu;

Descrierea jobului

INGINER SERVICIU TEHNIC
  • Elaboreaza ofertele tehnice in conformitate cu prevederile caietului de sarcini si a intregii documentatii de atribuire in colaborare cu specialistii proiectanti sau consultanti;
  • Pregatirea si lansarea in executie a proiectelor;
  • Analizeaza documentele si datele de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini etc);
  • Extrage listele de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor (realizeaza antemasuratori);
  • Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati, etc;
  • Intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei tehnice si a caietelor de sarcini;
  • Intocmirea devizului conform caietului de sarcini/proiectului tehnic;
  • Intocmirea situatiilor de lucrari;
  • Intocmire devize, calculatii de pret, postcalcule;
  • Intocmire grafic de executie tip GANTT;
  • Elaborarea situatiilor de plata pe stadii fizice;
  • Elaborarea notelor de comanda suplimentara;
  • Intocmirea atasamentelor lunare, in vederea realizarii situatiilor de plata.
  • Analizarea planselor si corelarea acestora cu propunerea tehnica si financiara intocmite;
  • Urmarirea stadiului decontarii lucrarilor proprii;
  • Realizeaza procese verbale de finalizare etape si lucrari;
  • Pastrarea legaturii cu seful de santier;
  • Pregateste si urmareste modificarile si lucrarile in regie;
  • Mentinerea unui registru privind masuratorile pentru lucrarile executate;
  • Consolidarea documentelor necesare pentru Cartea Constructiei;
  • Participarea la organizarea santierelor si a echipelor aflate in subordine;
  • Intocmirea notelor de comanda suplimentara NCS si a notelor de renuntare NR;
INGINER EXECUTIE DRUMURI
  • Urmarirea executiei lucrarilor;
  • Urmarirea termenelor si a graficelor de executie; Intocmire calcule, devize;
  • Verifica planurile de executie si propune solutii constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate;
  • Analizarea detaliata a bugetului alocat realizarii proiectului si emiterea observatiilor tehnico-economice;
  • Lansarea in executie si urmarirea detaliata, pe etape si faze, din punct de vedere al cantitatii, calitatii, si respectarii termenelor de executie;
  • Verifica functionarea corecta a echipamentelor si utilajelor si ia masuri pentru mentinerea lor in stare buna;
  • Capacitate de comunicare cu beneficiarii si colegii de pe alte specialitati pe probleme tehnice, de reprezentare a companiei la discutii si intalniri tehnice, capacitatea de a lua decizii in probleme tehnice;
  • Gandire analiticia, capacitatea de a dezvolta calculele de dimensionare pe baza informatiilor minime primite de la beneficiar si/sau seful de proiect;
  • Cunoasterea normativelor si standardelor in vigoare;
  • Abilitati foarte bune de comunicare, fluenta in exprimare;
  • Abilitati foarte bune de lucru atat individual cat si in echipa, auto-organizare;

Expirat
INGINER SERVICIU TEHNIC / EXECUTIE LUCRARI DRUMURI  -  SC EN ELECTRIC PROIECT OFFICE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles