Publicat 10 Nov 2020 | Reactualizat 24 Nov 2020 | Expiră 10 Dec 2020

Inginer service

2 posturi

Candidatul ideal

- Studii superioare in domeniul electrotehnicii / electronicii
- Masterand sau doctorand (constituie un avantaj)
- Rezultate bune in cadrul facultatii, media generala > 8.5 (obligatoriu)
- Indemanare tehnica obligatorie: realizarea de montaje electrice/electronice (identificarea componentelor electrice/electronice, utilizarea echipamentelor de masura si control specifice, cunostiinte minime desen tehnic, cunostiinte minime mecanica/mecatronica
- Abilitati de comunicare dezvoltate
- Dinamism, disponibilitate pentru deplasari (circa 50% din timpul de lucru), atat in tara cat si in strainatate
- Cunostinte operare PC foarte bune
- Cunostinte de limba engleza (scris + vorbit)
- Permis de conducere cat. B (obligatoriu)

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI :
- Raspunde de mentananta si servisarea echipamentelor din portofoliu
- Instalarea, punerea in functiune si instruire beneficiarului final
- Asigura consultanta tehnica telefonica sau prin email clientilor existenti
- Executa solicitarile de customizare conform solicitarilor
- Se ocupa de administarea interventiilor service (rapoarte, fisa de evaluare)

BENEFICII:
- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri in functie de performantele dovedite
- Laptop, telefon, masina
- Lucrul intr-o companie in plina dezvoltare, cu standarde de lucru profesioniste
- Sistem consecvent de traininguri in tara si strainatate
- Posibilitati de dezvoltare si promovare profesionala in cadrul companiei.

APEL LASER comercializeza, produce, instaleaza si asigura service pentru laseri, sisteme laser si aparatura stiintifica.

Inginer service  -  Apel Laser

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles