Publicat 02 Iul 2019 | Reactualizat 23 Iul 2019 | Expiră 01 Aug 2019

Inginer Service motoare diesel

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare cu profil mecanic, electromecanic, inginerie, tehnic.
  • Experiența de minim 2 ani in mecanica, motoare Diesel, injecție electronica sau sisteme conexe;
  • Cunoștințe bune de limba engleza ( scris si vorbit );
  • Cunoștințe solide MS Office.
  • Permis de conducere categoria B ( vechime minima 3 ani );
  • Disponibilitate pentru deplasări/ delegații pentru peste 30% din timpul de lucru;
  • persoana serioasa, responsabila, cu inițiativă
  • gândire clara raționament logic, capacitate analiza si sinteza
  • Eventuale cunoștințe de hidraulica reprezintă un avantaj;
NOTA: sunt acceptate pentru evaluare si CV cu o conformitate parțială.

Descrierea jobului

  • Efectuarea de reparații in atelierul propriu sau efectuarea deplasarilor la clienți pentru diagnoza si reparații;
  • Identificarea defecțiunilor, stabilirea procedurilor de reparație si realizarea reparațiilor conform standardelor companiei;
  • Furnizarea suportului tehnic partenerilor sau departamentelor interne

Descrierea companiei

DEUTZ Romania s.r.l. dealer unic al DEUTZ AG in Romania

Activitatea este concentrata pe cateva segmente principale de produse si servicii:

vanzarea de motoare noi pentru aplicatii diverse comercializarea de piese de schimb originale DEUTZ, consumabile ( filtre, curele, senzori), lichide de operare ( ulei original , antigel original si aditivi de motorina ) sau a motoarelor revizionate in fabrica comercializarea de motoare noi ( diesel si gaz ) pentru aplicatii diverse si a sistemelor de cogenerare suport tehnic specializat pentru reparatii si intretinere motoare diesel DEUTZ

Inginer Service motoare diesel  -  DEUTZ Romania s.r.l.