Publicat 30 Iul 2019 | Expiră 30 Aug 2019

Inginer Service Echipamente de productie placi electronice

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare, profil electronic, electric, automatizari;
  • Cunostinte medii de limba engleza – documentatiile tehnice/ cataloagele/cartile tehnice sunt in engleza; limba germana este un plus pentru job;
  • Cunostinte de operare calculator;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Experienta de minim 1 an in mentenanta, productie sau service in unul din domeniile :masini de lipire in val sau selective, cuptoare reflow, printere linii SMT, pick@placere, linii de productie placi electronice ;AOI, SPI. repair
  • Placerea de a face ceva practic, de a repara si a pune in functiune echipamente;
  • Capacitatea de a colabora cu furnizorii de echipamente, cu colegii si cu clientii.
  • Disponibilitatea de a avea delegatii in tara si rar in strainatate ( pentru instruire la furnizori, expozitii);
  • Interesul de a avea un job stabil, permanent, intr-o societate care activeaza din anul 1991.

Descrierea jobului

  • Activitatea se va desfasura in Timisoara si la sediile din Romania a clientilor;
  • Programul de lucru de la Timisoara este de 8 ore / zi; de luni pana Vineri, Sambata si Duminica fiind libere;
  • Programul de lucru din delegatii va fi flexibil, depinzand de programul clientilor unde se instaleaza echipamentele; Este evitat lucrul Sambata si Duminica;
  • Jobul implica activitati de instalare, montaj, punere in functiune, reglaje, actvitati de service si mentenanta pentru echipamentele oferite de SC EEE SA si/sau de partenerii externi pe care ii reprezentam in Romania; aceste activitati se desfasoara la sediile clientilor din Romania, majoritatea in Banat si Transilvania.
  • Activitatea din Timisoara implica oferte pentru echipamente si parti, suport tehnic client, comenzi catre furnizori, diverse masuratori, testari si aplicatii practice, cu echipamentele din dotare.

Se ofera:
  • Contract de munca pe durata nelimitata, dupa o minima perioada de proba, cu salariul real trecut in contract;
  • Decontarea completa a cheltuililor din delegatiile efectuate ( cazare, masa, diurna, cheltuieli cu transportul ), cu asigurarea banilor necesari, inainte de delegatie;
  • Masina de servici, calculator, telefon, tichete de masa.

SC EEE SA ( www.eee.ro) este o societate cu capital romanesc, are sediul central in Timisoara si doua puncte de lucru in Cluj si Sebes.
A fost infiintata in 1991 si are ca si principale obiecte de activitate, distributia de echipamente electrice si de automatizari, precum si distributia de materiale si instalarea de echipamente industriale , pentru productia de placi electronice.
In acest al doilea domeniu de activitate, suntem reprezentantii pentru Romania pentru cateva firme Germane ( ex. ERSA – echipamente de lipire; Fritsch – echipamente manuale, semiautomate si automate pentru liniile SMT; Warmbier –sisteme si materiale ESD; Pacha Automation – echipamente pentru automatizarea liniilor de productie placi electronice; Tamura Elsold - aliaje si paste pentru lipire).
Postul pe care-l oferim este de Inginer de Service si Comercial pentru acest domeiu de activitate iar locatia este Timisoara.

Detalii de contact transmitere CV:
email: ee@eee.ro; ioanoprisiu@eee.ro

Expirat
Inginer Service Echipamente de productie placi electronice  -  EEE SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles