de ani Fără Frică...

Publicat 19 Nov 2019 | Reactualizat 10 Dec 2019 | Expiră 19 Dec 2019

Inginer service - Bucuresti

1 post

Descrierea jobului

Cunostinte si calificari necesare:

  • Studii superioare finalizate tehnice;
  • Cunostinte in domeniul medical;
  • Cunostinte de limba engleza de nivel avansat;
  • Permis de conducere, categoria B.
Experienta ta de munca:
  • Minimum 1 intr-un post similar.
Job-ul tau:
  • Participă activ la instalarea de aparatură medicală în urma tranzacțiilor încheiate de departamentul de vânzări.
  • Rezolvă problemele tehnice descoperite sau comunicate pe echipamentele medicale.
  • Asigură menținerea garanției aparaturii comercializate.
  • Constată şi raportează, cu ocazia vizitelor la clienți, operarea echipamentelor în conformitate cu recomandările producătorului - reactivi, consumabile, operațiuni
  • Programați și efectuați întreținerea preventivă conform politicii departamentului.
  • Susține constant o activitate de comunicare telefonică cu clienții, favorizând tranzacțiile de vânzări, prin susținerea din punct de vedere tehnic a ofertelor.
  • Contribuie, printr-o activitate de monitorizare constantă a portofoliului de aparte instalate, la asigurarea semnării contractelor de service.
  • Intocmirea ofertelor (tehnic si financiar) pe domeniul său de activitate.
  • Prezentarea ofertelor catre clientii companiei.
  • Monitorizeaza, participara si asigurara asistenta tehnica clientilor
  • Cunoașterea în amănunt a echipamentelor din portofoliul companiei;
Ești CANDIDATUL POTRIVIT dacă:
  • Abilități excelente de comunicare, relaționare și negociere;
  • Persoană orientată spre client și rezultate;
  • Persoană motivată, orientată spre identificare de soluții, adaptabilă, deschisă, onestă;
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Studii superioare (studii tehnice);
  • Cunoștințe de limbă engleză la nivel conversațional;
  • Cunoștințe de operare PC (Pachetul MS Office – Word, Excel; AutoCAD)
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate la deplasări dese în țară și extern;
  • Disponibilitate la program prelungit.
BENEFICII:
  • Laptop, telefon si mașină de serviciu;
  • Bonusuri în funcție de performanțe;
  • Cazare + diurnă in delegații;
  • Mediu de lucru în care există posibilitate de învățare și dezvoltare.

Calitatea reprezinta esenta catre o dezvoltare durabila si sigura. X-Lab Solutions tinde permanent la pozitia de lider si doreste sa-si consolideze pozitia pe piata interna in domeniul comercializarii aparaturii medicale si reactivilor.

Inginer service - Bucuresti  -  X-Lab Solutions SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles