INGINER SERVICE APARATURA MEDICALA

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 3500 - 6000 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Inginer electronist - electromecanica cu experienta in activitatea practica dе service aparatura complexa (electronica, automatizare, mecano-hidraulica). Experienta in Service aparatura medicala constituie un avantaj.
- Decis sa-si faca o cariera pe termen lung din activitatea dе Service echipamente medicale.
- Sa-i placa sa lucreze cu oamenii, sa stabileasca si sa intretina relatii excelente cu partenerii (directori spitale, sefi departamente discipline chirurgicale sefi servicii tehnice-intretinere);
- Sa fie meticulos, ("un om al detaliilor"), dedicat acestei activitati, din care a decis sa-si faca o cariera;
- Sa fie corect, sa se implice activ in organizarea si managementul firmei prin critici, observatii, propuneri;
- Sa cunosca bine Office-ul (Word, Excel, Outlook-posta e-mail), sa-si tina actualizata o evidenta detaliata;
- Sa fie un bun cunoscator al limbii engleze (documentatia echipamentelor este in limba engleza, cursurile dе pregatire se fac in Germania, in limba engleza);

Descrierea jobului

- Instalare, reparаtii, intretinеre, activitati specifice de sеrvice аparaturа medicala (sterilizatoare, masini de spalat - dezinfectat, mеsе operatii, lampi, еlеctrocаuterе, motoare chirurgicale);
- Activitatea are si o importanta pondere birocratica, de analiza si intocmire de documente, rapoarte, etc.
- Instalare, punere in functiune, instruirea utilizatorului final si service in garantie si postgarantie pentru echipamente medicale (mese de operatie, lampi de operatie, etc.);
- Dezvoltarea de activitati specifice privind incheierea de contracte de service cu noii clienti, mentinerea in "contracte" a vechilor clienti, cresterea continua a gradului de satisfactie a utilizatorului echipamentelor noastre;
- Perioada de proba 3 luni;
- Documente - rapoarte - formulare de intocmic si transmis la Bucuresti in mod regulat - Firma este autorizata ISO9001
BENEFICII:
01. Salariu
- 3.200 RON NET + 300 lei bonuri de masa = 3.500 lei NET
02. Prime lunare in functie de instalari - contracte;

- Prime de instalare (pentru fiecare echipament instalat, se primeste o prima);
- Pentru contractele de service incheiate cu spitale & clinici, se primeste comision din fiecare factura incasata;
03. Asigurare medicala;

04. Masina de serviciu in folosire exclusiva (Skoda Octavia);
Masina poate fi folosita si in scop privat.
- Telefon mobil,
- Laptop
- Cursuri de pregatire si specializare profesionala, in strainatate;
Concediu anual platit: 30 zile calendaristice (aprox. 23-24 zile lucratoare);

Rafi Medical distribuie in Romania echipamentele urmatoarelor firme:
- GETINGE (Suedia) = sterilizatoare, masini de spalat si dezinfectie;
- MAQUET (Germania) = mese de operatie, lampi de operatie, pendants, sali operatie hibride si software integrare sali operatie.
- MEDICON (Germania) = instrumentar chirurgical pentru toate disciplinele chirurgicale;
- GEISTER (Germania) = instrumentar chirurgical pentru chirurgie cardiovasculara;
Atat MEDICON cat si GEISTER produc instrumentar de excelenta calitate, garantat 100% "MADE IN GERMANY"!
- ASSUT Medical (Elvetia) = sutura chirurgicala si specialitati chirurgicale;
- ERBE (Germania) = electrocautere;
- De SOUTTER (Marea Britanie) = motoare chirurgicale;
- HEINE (Germania) = lupe binoculare, surse lumina, echipamente diagnostic;
SERVICE-ul este asigurat de un department specializat, in care ingineri cu multi ani de experienta si cursuri in Germania, la producatori, asigura cu operativitate asistenta tehnica si executa reparatii de excelenta calitate.
Firma are sediul central in Bucuresti si filiale in Cluj, Targu Mures, Iasi, Timisoara, Braila, Brasov, Bacau, Baia Mare.
Rafi Medical este certificata ISO 9001:2008, ISO 13485:2012, ISO4001:2004, BS OHSAS 18001:2007;
Firma are ca obiectiv permanent mentinerea unui mediu placut - performant de lucru.
Detalii: rog vizitati www.rafi.ro
Publicat 5 nov. 2021 Reactualizat 26 nov. 2021 Expiră 5 dec. 2021