INGINER SEF MEDIE TENSIUNE DEPARTAMENT DE ENERGIE

Simtel Team S.A. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Extindem echipa – cautam inginer sef medie tensiune departament de energie, cu experienta de teren, dornic de a lucra intr-o echipa tanara si performanta.

Suntem in cautarea unei persoane dornice sa abordeze un domeniu nou, de viitor, respectiv domeniul energiilor regenerabile, alaturi de o echipa tanara dar experimentata.

Cerinte obligatorii:
  • Absolvent studii tehnice de profil: Inginerie electrica, electronica, electrotehnica; electroenergetica;
  • Autorizare ANRE pentru medie tensiune IIIA IIIB;
  • Experienta de minim 5 ani pe o pozitie de Inginer medie tensiune; Experienta trebuie sa poata fi dovedita;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Capacitate de lucru individual dar si in echipa;
  • Personalitate energica, pro activt, cu atitudine pozitiva;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplastri de scurta durata;
  • Limbi străine engleza nivel mediu (B1-B2).

Descrierea jobului

  • Realizeaza si planifica programul de lucrari pentru interventiile la echipamentele de medie tensiune.
  • Face solicitari pentru intreruperi in vederea efectuarii activitatilor de mentenanta asupra echipamentelor de medie tensiune
  • Coordoneaza si ofera suport tehnic echipelor din teren pentru realizarea interventiilor pe partea de medie tensiune
  • Participa in teren la realizarea lucrarilor la echipamentele de medie tensiune precum si la realizarea altor interventii in centralele electrice fotovoltaice conform planificarii
  • Ofera suport tehnic in vederea realizarii cotatiilor/ofertelor pentru interventiile la echipamentele de medie tensiune; pregateste listele de materiale, echipamente si servicii
  • Informeaza/aduce la cunostinta echipelor tehnice modificarile in proceduri din punct de vedere tehnic pentru medie tensiune
  • Monitorizeaza calitatea lucrarilor din punct de vedere tehnic; atentioneaza echipele din teren referitor la aparitia unor disfunctionalitati/nereguli pentru lucrari de medie tensiune
  • Pregateste si emite rapoarte tehnice in timp util pentru lucrarile de medie tensiune
  • Mentine legatura (telefonic, e-mail, vizite) cu clientii/partenerii din punct de vedere tehnic
  • Ofera feedback-uri partenerilor/clientilor la probleme tehnice pe partea de medie tensiune
  • Selecteaza furnizorii/producatorii de materiale, piese de schimb si servicii pentru lucrarile de medie tensiune
  • Evalueaza necesarul de stoc de materiale/piese de schimb pentru a asigura continuitatea activitatilor la echipamentele de medie tensiune
  • Comanda materiale/piese de schimb si servicii pentru lucrarile de medie tensiune
  • Se implica in procesul de invatare in teren sau in cadrul cursurilor si trainingurilor organizate in cadrul sau in afara firmei.
Oferta (bonusuri, beneficii):
  • Pachet salarial mentionat este net, variază in functie de pregatire, realizari profesionale si experiența;
  • Separat tichete de masa: pentru că te ȋncurajam sa-ti iei masa de pranz alaturi de colegii tai!
  • Oportunitati de dezvoltare si avansare prin training, invatare si experimentare in cadrul Simtel Team, o companie ce activeaza in domeniile: telecom, energie, automatizari;
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si ambitioasa aflata intr-o continua expansiune;
  • Masina;
  • Telefon;
  • Bonusuri semestriale;
  • Traininguri de specialitate.

Suntem o companie 100% romaneasca, de 21 de ani pe piata, ce figureaza pe piata de capital AeRO.

Oferim solutii in domeniile energiei verzi, automatizarilor industriale si telecomunicatiilor. Partener de service ABB, lider in constructia si mentenanta parcurilor fotovoltaice in Romania, integrator pentru operatorii de telefonie mobila. Clientii nostri sunt Mega Image, Dedeman, Dacia Pitești, Penny Market, Vodafone, Telekom, Ikea, Kaufland.

Publicat 16 Sept. 2022 Reactualizat 23 Sept. 2022 Expiră 16 Oct. 2022