Publicat 28 Iun 2019 | Reactualizat 26 Iul 2019 | Expiră 29 Iul 2019

Inginer Santier Constructii/Instalatii - Bucuresti

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement is recruiting, on behalf of its client, an important refrigeration equipment company, a Site Engineer for Bucuresti.

Main Responsibilities

  • Supervise activities undertaken on site by Subcontractors and Vendors;
  • Supervise and monitor the workforce involved in the project and report to Project Manager any needs or surplus;
  • Vendor workshop visit in order to check the manufacturing status of equipment;
  • Follow-up and confirm to the project team if Materials and Equipment are delivered on site according to Project Supply Plan;
  • Check plans, drawings, MTOs, etc. and report on daily basis, quantitative data executed for all disciplines;
  • Monitor project progress, compliance with design specifications, timescales and safety standards;
  • Prepare daily reports consisting of activities and quantities performed, future activities, personnel presence, concerns related to the progress, as well as critical issues (if any);
  • Provide inputs for weekly reports issued for Business Unit and Board Stakeholders;
  • Oversee compliance of Method Statement in place, implementation of Site Instructions, Nonconformities close-out, Punch items close-out;
  • Interface between Project Manager and Beneficiary for daily issues;
Requirements
  • Bachelor's degree (Civil Engineering, Building Services etc.)
  • Relevant experience in a similar position
  • Good communication skills
  • Good command of English Language

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Ai aplicat
Expirat
Inginer Santier Constructii/Instalatii - Bucuresti  -  Adecco Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles