Publicat 27 Iul 2019 | Reactualizat 24 Aug 2019 | Expiră 27 Aug 2019

Inginer Robotica la Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul:
-a finalizat studii de master sau de lunga durata (4 - 5 ani) in domeniul ingineriei (Robotica, Mecatronica, Automatizari, Inginerie mecanica, Inginerie electrica etc).
-detine cunostinte temeinice de proiectare, programare;
-persoană punctuală, dinamică, capabilă să stabilească priorităţi, serioasă;
-persoana creativă cu abilitati practice;
-cunoaste limba engleza;
- este flexibil, entuziast si are initiative;
-este atras de activitati prin care interactioneaza direct cu oamenii ;
Rog persoanele care doresc sa candideze sa trimita un CV detaliat (format Europass) si o scrisoare de intentie pe adresa doina.pisla@mep.utcluj.ro pana la cel tarziu data de 30 august 2019.

Descrierea jobului

Va oferim:
Doua posturi de inginer in robotica la Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca cu posibilitatea de doctorat in robotica.
Angajarea in conditii foarte atractive de finantare .
Un program flexibil, adaptat aspiratiilor de evolutie
Formare profesionala si indrumare constanta din partea directorului de proiect si a echipei de cercetare;
Finantarea participarii la conferinte, congrese in tara si strainatate, stagii de formare si specializare.
Satisfactia de a lucra la nivelul cerintelor mondiale in domeniu

Activitatea se va desfasura in cadrul Centrului de Cercetare pentru Simulare si Testare Roboti (CESTER) al Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca, unic in Romania pentru realizarile sale in domeniul roboticii. Domeniile de cercetare abordate sunt de varf, la granita stiintelor ingineresti cu cele medicale, cu cercetarea spatiului, dar si aplicatii industriale. Aici veti gasi un mediu tanar si dinamic, avid de dezvoltare profesionala, dar si personala.
Dotare a laboratoarelor de ultima generatie in domeniul IT, Roboti pentru aplicatii medicale si industriale, dispozitive haptice, statii grafice, softuri de proiectare asistata de calculator, softuri de programare, control, realitate virtuala, senzori etc.
Contracte de cercetare nationale si internationale in derulare

Expirat
Inginer Robotica la Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca  -  Universitatea Tehnica din Cluj-napoca

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles