Inginer Responsabil Energetic

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Aptitudini, Abilitati si Deprinderi:
  • Initiativa si abilitati de “Problem solving”
  • Asumarea raspunderii in cadrul proiectelor gestionate;
  • Dorinta de cunoastere si perfectionare continua;
  • Cunostinte AutoCAD sau programe similar;
  • Organizat si structurat;
  • Rigurozitate si atentie la detalii;
  • Tenacitate si perseverenta;
  • Adaptabilitate si flexibilitate;
  • Harnicie.
  • Cunostinte:
  • Absolvent studii superioare tehnice: Energetica, Electrotehnica, Instalatii;
  • Cunostinte legislatie in domeniul energiei (energie electrica si gaze naturale);
  • Cunostinte de limba engleza- nivel avansat, limba germana( constituie avantaj);
  • Cunostinte operare PC: Word, Excel, Outlook, AutoCAD;
  • Experienta in domeniu constituie avantaj.Aptitudini, Abilitati si Deprinderi:
  • Harnicie.
Cunostinte:
  • Experienta in domeniu constituie avantaj.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

1. Gestioneaza relatia cu furnizorii de utilitati (energie electrica, gaz, apa potabila si industriala);
2. Analizeaza periodic consumurile de energie la nivel de companie, identifica si propune masuri de reducere a acestora;
3. Prospecteaza piata de energie prin mijloacele cunoscute in companie si identifica oportunitati de scadere a preturilor( analizeaza contractele cu furnizorii de energie, propune modifocari favorabile, notifica furnizorii cu privire la incetarea contractului, asigura transmiterea documentelor necesare);
4. Implementeaza si monitorizeaza masurile stipulate in bilantul energetic impreuna cu Managerul energetic;
5. Estimeaza consumul zilnic, saptamanal si lunar de gaz si il solicita in timp util furnizorului de gaz;
6. Asigura si ofera suport Departamentului de productie;
7. Intocmeste rapoarte cu statusul proiectelor Departamentului de productie si le transmite in timpul solicitat si conform obiectivelor trasate;
8. Gestioneaza, analizeaza si sintetizeaza indicatorii specifici proceselor de productie si intocmeste rapoarte (consumuri de energie, volume productie, capacitate utilizare, rebut, cost specific);
9. Intocmeste raportul si prezentarea, pentru sedintele de productie / investitii;
10. Gestioneaza (verificare, modificari/completari necesare, notificari, transmitere documente, arhivare fizica si electronica) contractele cu furnizorii de utilitati, servicii, echipamente.
11. Intocmeste analize la cererea superiorilor ierarhici respectand termenele cerute;
12. Organizeaza vizitele furnizorilor de utilitati, servicii, echipamente la sediul companiei.

Brikston has been operating for 45 years in the bricks manufacturing industry. Acting like a market challenger, we are searching for permanent improvements in customer service, product development and employee satisfaction. Our company values are Attitude, Performance, Team, Courage, Respect and Dynamism. We are market leaders of evolution, transformation and performance. We succeed because we aim high and we do everything to reach our goals. We succeed because we rely on the dedication and contribution of each of us. We succeed because we dare to think differently. We succeed because we are one step ahead and we adapt very fast. We succeed because we cherish the past, the future and everything is surrounding us. Our goal is excelency!

Publicat 27 oct. 2021 Expiră 26 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos