Inginer proiectare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Bune cunostinte proiectare 3D CAD/CAM , de preferat Rhino ( sau AutoCad, Inventor) si desenare 2D cu Corel;
  • Experienta in utilizarea soft-urilor IMOS sau PYTHA
  • Cunoasterea timpilor de fabricatie si a modalitatilor/procedeelor de fabricatie;
  • Studii superioare de specialitate: facultate de profil tehnic;
  • Intocmirea documentatiei tehnice necesare pentru mobilier unicat;
  • Cunostinte materiale din otel, compozite, plastic, lemn;
  • Cunostinte privind normativele de proiectare actuale;
  • Experienta in domeniu

Descrierea jobului

  • Proiectare produse: mobilier comercial, POSM, mobilier de interior, structuri metalice usoare etc.;
  • Proiectare mostre si produse tip cap de serie
  • Realizare oferte de cost pentru produse;
  • Realizare de masuratori;
  • Realizarea necesarului de materiale si a documentatiei de productie;
  • Detalierea procesului tehnologic de obtinere a produsului finit;
  • Executarea proiectului dintr-o perspectivă de dezvoltare de la faza de concept la productia de serie;
  • Elaborarea de tehnologii de fabricatie specifice;
  • Urmarire proiecte in productie si acordare suport tehnic;
  • Adaptare la situatie, abilitatea de a analiza si spirit de initiativa.

Suntem o firma producatoare tip tailor-made (la comanda) de mobilier comercial, POSM, semnalistica, Toteme, statii de benzinarie, display-uri, rafturi de tigari, standuri expizitionale, roof-tops si multe peste 120 de specialisti in Design, Proiectare, Productie, Vanzari. Sustinem comunitatea in permanenta, ajutand licee si facultati locale din Constanta prin proiecte de caritate de branding dar si prin finalizarea de proiecte, dar avem si prezenta la evenimente de business: Forbes, Euroshop Dusseldorf, Elite Business Women si multe altele

Publicat 19 mai 2022 Expiră 18 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos