Inginer Proiectare - proiecte telecom

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii Superioare tehnice (constructii/telecomunicatii)
  • Minim 2 ani experienta in domeniu
  • Cunostinte pachet Office, design Autocad, calcul mecanic LEA JT/MT, cunostinte legislatie in domeniu
  • Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare

Descrierea jobului

Electrogrup își propune dublarea Rețelei Metropolitane de Fibră Optică a Municipiului București în următorii 4 ani. În același timp, se va ocupa de mentenanța rețelei existente și de supervizarea instalării în subteran a cablurilor de către operatorii telecom.

Misiune
  • Proiectarea solutiilor tehnice pentru proiecte telecomunicatii
Responsabilitati principale:
  • Executa vizita in teren pentru propunerea solutiilor tehnice
  • Intocmeste proiecte in faza DTAC, DTOE, DTAD, DDE, PT, SC pentru: site-uri de telefonie noi; extensii site-uri existente; retele fibra optica aerian/subteran; retele canalizatie telecom
  • Intocmeste listele de materiale pentru proiectele in derulare
  • Elaboreaza liste de cantitati de lucrari in conformitate cu plansele desenate
  • Elaboreaza Caiete de sarcini pentru executia lucrarilor, aplicabile proiectului in curs de elaborare
  • Se asigura de coerenta documentelor intocmite (elemente grafice, liste de echipamente) si conformitatea acestora cu procedurile si instructiunile interne
  • Participa la reuniunile de coordonare pe proiect atunci cand este solicitat
  • Participa la sedinte de avizare a proiectelor, atunci cand este cazul
  • Raporteaza statusul proiectelor catre client

Cu o istorie de peste 25 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii cu peste 600 de angajati.

Publicat 7 mai 2022 Reactualizat 14 mai 2022 Expiră 6 iun. 2022