INGINER PROIECTARE INSTALATII SANITARE SI HVAC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- experienta minim 1 an in domeniul proiectarii instalatiilor sanitare si de stingere a incendiilor
- cunostinte PC: Microsoft Office, Autocad 2D,
- absolvent al Universitatii Tehnice - Specializarea Instalatii pentru constructii,
- atentie, perspicacitate, constiinciozitate,
- abilitati de analiza si sinteza,
- capacitate de intelegere, abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI INGINER PROIECTARE INSTALATII SANITARE SI STINGERE INCENDII
- proiectarea instalatiilor sanitare si de stingere a incendiilor, atat interioare cat si exterioare, conform standardelor si normativelor in vigoare,
- participarea la discutii cu beneficiarii acestora,
- elaborarea solutiilor tehnice de proiectare a instalatiilor sanitare si de stingere a incendiilor, corespunzatoare pentru toate tipurile de imobile (locuinte unifamiliale, ansambluri rezidentiale, cladiri de birouri, spatii comerciale, spatii industriale etc),
- elaborarea documentatiilor de proiectare pe faze de proiectare (SF, PTH-DE, DTAC),
- intocmirea listelor de cantitati, de lucrari si echipamente,
- implementarea in proiect a eventualelor modificari aparute in faza de executie
- deplasarea pe santier pentru verificarea respectarii proiectelor (daca este necesar)

RESPONSABILITATI INGINER PROIECTARE INSTALATII HVAC – TERMICE VENTILARE CLIMATIZARE
- proiectarea instalatiilor HVAC – TERMICE, VENTILATII, CLIMATIZARE conform standardelor
- Elaborarea solutiilor tehnice de proiectare instalatii HVAC
- Elaborarea documentatiilor de proiectare pe faze de proiectare (SF, PTh-DE, DTAC)
- Intocmirea listelor de cantitati, de lucrari si echipamente
- Implementarea in proiect a eventualelor modificari aparute in faza de executie

Beneficii:
- bonuri de masă, bonusuri de Craciun si Paste – in functie de performantele de peste an
- se ofera un mediu de lucru profesionist
- oportunitatea contributiei in proiecte de anvergura

Firma DAS a fost fondată în anul 2002 ca și societate cu capital integral privat, având ca principal obiectiv oferirea, pe termen lung, a unor soluţii globale de antreprenoriat în domeniul instalaţiilor : proiectare, executie, consultanta in instalatii.

Publicat 29 apr. 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos