Publicat 15 Mar 2021 | Reactualizat 14 Apr 2021 | Expiră 15 Apr 2021

Inginer Proiectare Căi Ferate, Drumuri și Poduri (CFDP)

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent al Universității de Construcții, Facultatea de Cai Ferate Drumuri și Poduri
Minim 5 ani de experiență în domeniul proiectării, pentru proiecte de CF
Competențe bune de operare calculator (cel puțin MS Office)
Bun utilizator al programelor Autocad
Cunoștințe bune de limba engleză
Cunoașterea standardelor de proiectare Stas/Eurocoduri
Abilitați foarte bune de organizare și planificare
Abilități analitice excelente, atenție la detalii
Capacitatea de se integra rapid și a lucra eficient în Echipa de Proiect
Experiență dovedită de a lucra cu termenele limită
Abilitați de prezentare sintetică a rezultatelor
Persoană proactivă, responsabilă și orientată spre rezultat
Carnet categoria B

Descrierea jobului

• Verificarea planurilor de execuție și propunerea de soluții constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate;
• Studierea detaliilor de proiectare și a documentației tehnice necesare pentru lucrările din cadrul proiectului;
• Realizarea corecta și rapida a calculelor preliminare de predimensionare, privind forma și dimensiunile elementelor structurilor în vederea propunerilor alternative de execuție;
• Adaptarea părților scrise din cadrul proiectului (memoriu tehnic, caiete de sarcini, dispoziții de șantier, etc) și a pieselor desenate conform normativelor în vigoare;
• Urmărirea execuției lucrărilor pe șantier din punct de vedere al proiectării și elaborări as-builduri.

PORR Construct Romania is part of the international PORR Group with its main headquarters in Vienna, Austria.

We are one of the leading construction companies in Europe, with over 150 years of experience. Our main activity areas are building construction and civil engineering.

We connect the building blocks in a reliable way, shoulder to shoulder, with passion and pioneering spirit, with appreciation for every one’s work and effort toward building the future we are all part of.

Expirat
Inginer Proiectare Căi Ferate, Drumuri și Poduri (CFDP)  -  PORR Construct SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles