INGINER PROIECTANT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Se doreste ocuparea postului de "INGINER PROIECTANT", de catre cineva care sa-si doreasca o continua dezvoltare profesionala in cadrul companiei pe termen lung, postul vizat in anunt fiind unul imperios necesar in cadrul companiei noastre.

Ne dorim de la viitorul coleg sa fie hotarat, implicat, sa aiba o stransa colaborare cu superiorii ierarhici.

Descrierea jobului

Cerintele pe care candidatul trebuie sa le indeplineasca pentru ocuparea postului sunt urmatoarele:

Modelarea si detalierea desenelor in executie cu ajutorul aplicatiilor de tip CAD
Competente digitale si de a realiza documente 2D, 3D;
Proiectare fatade constituie avantaj;
Abilitatea de verificare a documentatiei grafice, elaborarea desenelor de prospect si prezentare in spatiu;
Persoana serioasa, dinamica, hotarata, cu initiativa, atenta la detalii;
Experienta anterioara privind proiectarea structurilor metalice;
Este capabil sa planifice si sa evalueze corect timpul necesar elaborarii fiecarei faze de proiectare, in cel mai eficient mod;
Cunostinte proiectare in Autocad sau alte softuri de specialitate in domeniul desenului tehnic;
Cunsotinte calculator pachetul Microsoft Office;
Activitati de proiectare și de urmarire a modului de implementare a proiectului pana la finalizare;
Oferirea de informatii tehnice si mentinerea relatiei cu clientul pe parcursul derularii proiectului;
Gestionarea şi corelarea informatiilor necesare solutionarii temei de proiectare;
Analizarea si calculul static si dinamic, conformarea şi optimizarea structurii constructiei conform normelor în vigoare;
Dimensionarea şi verificarea elementelor structurale;
Informarea superiorilor in termen real cu privire la impedimentele aparute în munca proprie si in munca echipei;
Printarea si impaturirea planselor;

Companie locala cu o vechime de peste 17 ani pe piata muncii si aflata intr-un continuu proces de dezvoltare, din dorinta de a-si creste orizonturile pe plan national dar si international a proiectelor actuale in care este implicata dar si pentru cele viitoare, este in proces de recrutare noi angajati.

Compania ofera un ambient placut de lucru, de aceea avem nevoie de o persoana cu atitudine pozitiva si energie, careia sa-i placa implicarea in vederea dezvoltarii in cadrul companiei sau a echipei cu care lucreaza.
Publicat 6 iul. 2021 Expiră 5 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos