Publicat 14 Oct 2019 | Expiră 14 Nov 2019

Inginer proiectant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent Facultatea de Constructii;
Cunoştinţe solide de MS Office (Excel – nivel avansat)
Cunostinte foarte bune AutoCad;
Cunostinte program calcul static (Robot, ETABS, SAP2000) constituie un avantaj;
Cunoştinţe bune de limba engleza;
Permis de conducere categoria B – constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Proiectarea structurala a constructiilor civile – in special hale metalice industriale;
Studierea documentatiilor puse la dispozitie de beneficiari/arhitecti;
Stabilirea tipului de structura de rezistenta pentru fiecare obiect de constructie;
Modelarea structurii de rezistenta si analiza structurala cu ajutorul programelor specializate.
Intocmirea proiectelor si documentatiilor fazele DTAC si PT+DDE, prin realizarea pieselor desenate in AutoCAD, si a pieselor scrise (extrase de materiale, memorii, caiete de sarcini, fise tehnice, note de calcul, dispozitii de santier etc.)
Orice alte sarcini care tin de postul de inginer proiectant structuri.

S.C. ROMCONSTRUCT A.G. S.R.L. este o companie cu capital integral privat, specializata in lucrari de constructii industriale, civile si speciale cu predare la cheie, cu sediul si facilitatile de productie in Buzau. Avand un management modern si o preocupare permanenta pentru cresterea calitatii serviicilor oferite Romconstruct AG isi desfasoara activitatea in urmatoarele directii: Echipamente industriale, Constructii metalice,Constructii din Beton armat, Constructii de infrastructura si lucrari edilitare, Proiectare , Antrepriza Generala.
Incepand cu anul 2015 compania isi propune sa isi extinda aria de produse prin deschiderea unei noi sectii, cea de panouri termoizolante cu spuma poliuretanica, astfel incat deruleaza un plin proces de formare a unei echipe nationale de vanzari.

Expirat
Inginer proiectant  -  ROMCONSTRUCT AG

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles