Publicat 03 Mai 2019 | Expiră 03 Iun 2019

Inginer Proiectant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii necesare:
• studii tehnice superioare (mecanic, electro-mecanic, hidraulist)
• cunoasterea limbii engleze;
• cunostinte temeinice de rezistenta materialelor si organe de masini

Experienta:
2-5 ani in proiectare
cunoasterea unui soft dedicat proiectarii: Autocad3D; Solid Works sau similar
pachetul MS Office;

Calitati personale:
• sa aiba capacitatea de a lucra ca membru al unei echipe de proiectare;
• spirit de analiza si sinteza;
• abilitati de planificare
• bune abilitati de comunicare/ bune relatii interumane

Descrierea jobului

Elaborarea proiectului conform specificatiilor tehnice si metodologiilor de proiect
Urmarirea modului de implementare pana la finalizarea executiei;
Pregatirea pieselor pentru debitare laser si elaborarea tabelelor de componenta;
Elaborarea specificatiilor tehnice ale produselor proiectate/documentatiei echipamentelor;
Elaborarea manualelor de utilizare;
Elaboreaza programe/rapoarte de testare ale produselor proiectate
Colaborarea cu colegii proiectanti pentru proiectele complexe;
Aplica Sistemul de asigurare a calitatii implementat in cadrul Departamentului;
Raporteaza către seful ierarhic stadiul desfasurarii proiectelor
Colaborarea cu Departamentul de Productie;
Colaborarea cu Departamentul de Comercial pentru solutii tehnice propuse clientilor.

Societatea comerciala cu capital privat 100% specializata in oferirea de servicii si produse specifice domeniului industrial.In gama noastra de produse oferite se numara sisteme de ridicare si ancorare, furtunurile hidraulice, industriale si pneumatice, robineti industriali si pneumatici, accesorii pentru furtunuri hidraulice si industriale.

Expirat
Inginer Proiectant  -  STERA INDUSTRY SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles