Publicat 28 Ian 2021 | Reactualizat 08 Mar 2021 | Expiră 11 Mar 2021

Inginer proiectant - Timisoara, Arad, Deva

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Companie: E-DISTRIBUTIE BANAT
Locatii: Arad, Timisoara, Deva
*Acest contract este unul determinat, pe o perioada de 2 ani, angajator Humangest, cu posibilitatea de prelungire

Competente tehnice si personale:

  • cunostinte teoretice solide in domeniul distributiei electrice;
  • cunostinte avansate de operare pe calculator;
  • spirit de echipa, dorinta de invatare;
  • studii superioare- Facultatea de electroenergetica;
  • permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Candidatul de succes va fi responsabil cu urmatoarele:

  • verifica introducerea corecta a cererii de racordare inregistrata de EEM/DOC;
  • verifica documentatia stabilita de reglementarile in vigoare si a procedurilor interne privind emiterea ATR-ului afferent cererii si valideaza in programul informatic;
  • acorda consultanta viitorilor clienti in ceea ce priveste etapele procesului de racordare la RED, alegerea solutiilor optime de alimentare, lista firmelor atestate ANRE pentru executia si proiectarea de instalatii electrice;
  • conform cu limitele de competenta stabilite, intocmeste fisa/studiul de solutie indifferent de punctul de racordare si de tipul racordului;
  • pe baza calculelor de dimensionare si verificare a capacitatilor existente i prevazute, unde este cazul, elaboreaza solutia proiectului.
Ce avem de oferit:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Zile libere (Crăciun, Paște, Zi de naștere, Ziua energetică);
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • O structură multinațională în care poți construi o carieră.

Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enelpentru o perioada nu mai mare de un an.

E-Distribuție Banat

E-Distribuție Banat este una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România, alături de E-Distribuție Dobrogea și E-Distribuție Muntenia. Compania gestionează rețeaua electrică din județele Timiș, Arad, Hunedoara și Caraș-Severin, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului. Compania dezvoltă programe de modernizare/retehnologizare/digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

Enel Group operates in more than 30 countries all over the world and it enjoys the confidence of approximately 70,000 employees worldwide. Enel Group in Romania is one of the largest private investors in the energy industry, carrying on operations in the fields of electricity distribution, supply, generation from renewable energy sources and in the field of innovative digital energy solutions. The Group entered the Romanian market in 2005, and it provides services for 3 million clients. It has approximately 3,100 employees in Romania in all companies, and heir cooperation is based on the Open Power values: responsibility, innovation, trust and proactivity.

It is an extraordinary opportunity to work in the energy field in this age of the energy transition, and together we have the chance to contribute in Romania to goals such as decarbonisation trough green energy, electrical mobility, energy efficiency, circular economy, innovation, digitalization, all these complying with the principle of creating shared value, together with the communities which we serve.

If you want to know more about how Enel processes your data on your application, you can access this link whenever you like: https://www.enel.ro/content/enel-ro/enel-energie/ro/megamenu/ancillary/legal.html

Expirat
Inginer proiectant - Timisoara, Arad, Deva  -  ENEL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles