Publicat 19 Iun 2017 | Reactualizat 26 Iun 2017 | Expiră 20 Iul 2017

Inginer proiectant tamplarie aluminiu si pereti cortina

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

  • experienta in tamplarie din aluminiu si pereti cortina minim 3 ani;
  • cunostinte Autocad (in principal 2D) si pachet office (in principal excel);
  • cunostinte de limba engleza si/sau franceza;
  • cunostinte avansate de lucru cu programe pentru tamplarie aluminiu (optional);
  • cunoasterea sistemelor de aluminiu si feroneriei din aluminiu;
  • disponibilitatea de a calatori pe santiere din Franta, UK, Belgia si Olanda.

Descrierea jobului

  • gestioneaza design-ul pentru proiectul alocat;
  • pregateste dosarul tehnic: sectiuni specifice, detalii de montaj, valori Uw ...;
  • intocmeste proiectele de executie in vederea lansarii in productie;
  • oferta solutii pentru situatiile intalnite pe santier;
  • realizeaza proiectul de montaj si il transmite instalatorului/sefului de santier;
  • comunica cu project manager-ul pentru eliminarea neintelegerilor referitoare la cerintele clientului;
  • urmareste comenzile in procesul de fabricatie;
  • raspunde de calitatea lucrarilor efectuate in conformitate cu normele si cerintele clientului;
  • raspunde de realizarea design-ului in termenele stabilite;
  • ocazional, ajuta colegii de la departamentul ofertare.

Yprado is a Belgian/Romanian company, specialized in production and installation of aluminium joinery, with sales activity in UK/ Belgium/ France/ Romania.

Inginer proiectant tamplarie aluminiu si pereti cortina  -  YPRADO PRODUCTION SRL