Publicat 11 Aug 2017 | Reactualizat 17 Aug 2017 | Expiră 10 Sep 2017

Inginer Proiectant Structuri

2 posturi

Candidatul ideal

Cunostiinte tehnice ingineresti solide
Ideal cunoastere Nemetscheck Allplan Inginerie​ sau, alternativ, disponibilitate de a-l invata repede
Cunoastere Etabs si/sau Scia Engineer
​Dorinta de a se perfectiona continuu
Experienta nu este necesara, dar este un avantaj

Descrierea jobului

Veti face parte dintr-o echipa in continua extindere formata deocamdata din 6 ingineri structuristi (si 8 arhitecti). Postul presupune intocmirea de proiecte de structura de rezistenta, desen (si calcul, in functie de competenta). Este asigurata indrumare de cartre ingineri cu experienta. Sunt de proiectat cladiri diverse: blocuri cu apartamente, cladiri de birouri, hale industriale, etc. Proiecte mari, frumoase, de portofoliu. Software calcul Etabs / SCIA Engineer. Software desen Nemetscheck Allplan Inginerie.
Conditii financiare: salariu atractiv, peste media pietei, negociabil in functie de aptitudini si experienta.
Localizare birou: in zona Dinamo, 5 minute de mers pe jos de la metrou Stefan cel Mare.

BAP este una dintre cele mai prolifice companii de proiectare cladiri din Bucuresti, cu un portofoliu de aproximativ 750.000 metrii patrati proiectati. Elaboram proiectele de arhitectura si structura de rezistenta cu personal propriu. Suntem intotdeauna la zi cu tehnologia, software si hardware. Am creat un mediu de lucru care incurajeaza dezvoltarea profesionala continua, pentru a putea oferi clientilor proiecte din ce in ce mai bune.

Inginer Proiectant Structuri  -  BAP