Inginer Proiectant Structuri Metalice

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

CERINTE
  • Cunoasterea detaliata a proceselor tehnologice si materialelor specifice confectiilor metalice
  • Cunoasterea normativelor Europene de proiectare, in special Eurocod 3
  • Cunoastere a pachetului MS Office
  • Cunoasterea programelor de calcul XTRACT, ETABS, SAP, idea statica
  • Cunoastrea programului de modelare 3D BIM, de preferat Advance Steel sau Tekla
  • Abilitati de comunicare, interactionare, lucru in echipa
  • Candidatul trebui sa fie organizat, serios, responsabil si atent la detalii
  • Abilitati de planificare si prioritizare a activitatilor, precizie, rigurozitate
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu

STUDII SI / SAU CALIFICARI NECESARE - EXPERIENTA
  • Absolvent studii superioare INGINERIE CIVILA, media anilor de studii peste nota 8.00
  • Masterat (sau student) PCCIZS, INGINERIE SEISMICA, constituie un avantaj
  • Experienta minim 5 ani in domeniul proiectarii structurilor metalice

Descrierea jobului

PREZENTAREA GENERALA A POSTULUI

Inginerul are ca sarcina principala organizarea, coordonarea, monitorizarea si realizarea activitatii privind proiectarea structurilor metalice din cadrul proiectelor organizației Prime Kapital Development.

RESPONSABILITATI
  • Intocmirea proiectelor de structuri metalice (piese scrise și desenate) si oferirea de asistenta tehnica la implementarea proiectelor
  • Proiectare mecanica pe calculator a ansamblurilor din table / structuri metalice respectand tema de proiectare
  • Propunerea solutiilor tehnice si al imbinarilor structurale in functie de modelul static
  • Intocmirea documentatiei si a memoriilor tehnice
  • Realizarea listelor de materiale si componente pe baza documentatiei elaborate
  • Realizarea desenelor de executie si de montaj
  • Modelarea structurilor metalice in programul Tekla Structures
  • Asigurarea suportului tehnic pe tot parcursul executiei lucrarii
  • Asistenta pe durata productiei structurii. Colaborarea pe tot parcursul proiectarii cu fabricile de structure metalice
  • Asistenta pe durata montajului structurii pentru eventualele intrebari tehniceDeplasarea in teren pentru verificarea calității lucrărilor, pentru stabilirea soluțiilor tehnice

Descrierea companiei

PREZENTAREA COMPANIEI

Prime Kapital este o organizatie care actioneaza ca investitor, dezvoltator si operator pe piata de real estate. Accentul investitiilor se pune pe Europa Centrala si de Est, investind preponderent in activele de retail, in proiecte rezidentiale si, atunci cand apar oportunitati, in alte segmente imobiliare.
Echipa cuprinde profesionisti cu o experienta exceptionala, combinand o baza de competente integrata de-a lungul intregului lant de creare a valorii proprietatii. Conducerea organizatiei este formata si din fondatorii si fostii directori executivi ai celei mai mari companii de proprietati comerciale cu sediul in Europa Centrala si de Est, care, in calitatea lor anterioara, au dezvoltat, re-dezvoltat si operat mai mult de 30 de active de baza.
Publicat 25 iul. 2022 Reactualizat 16 aug. 2022 Expiră 24 aug. 2022