Publicat 12 Iul 2020 | Reactualizat 02 Aug 2020 | Expiră 11 Aug 2020

INGINER PROIECTANT STRUCTURI FATADE

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Candidatul ideal este persoana care intruneste urmatoarele cerinte:
Se solicita ca aplicantul sa aiba studii superioare in inginerie in constructii
Este de preferat ca aplicantul sa aiba o experienta minima de 1-3 ani in calculul si dimensionarea structurilor de FATADE (sau structuri metalice): Pereti Cortina,Tamplarie de aluminiu, Placari Metalice, Constructii Metalice si structuri diverse la fatade / constructii, Placari Ventilate pe structura metalica
Experienta si rapiditate in lucrul cu un program de calcul 3D specializat pentru constructii
Cunostinte solide PC: MS Office (Word, Excel), AUTOCAD 2D (3D reprezinta un avantaj)
Cunostinte bune ale Normativelor de proiectare in vigoare si ale practicilor de proiectare si executie aferente structurilor metalice in constructii
Este de preferat cunoasterea limbii Engleze de catre aplicant

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
Inginerul structurist va calcula si dimensiona diverse structuri metalice aferente fatadelor in constructii
Elaborarea de Breviare de Calcul in conformitate cu cerintele calitative ale companiei si in corespondenta cu Normele in vigoare in domeniul constructiilor
Elementele curente calculate in cadrul biroului de proiectare sunt: copertine metalice, pereti cortina din aluminiu, pereti cortina din otel, placari ventilate pe structura metalica din aluminiu sau otel, console din otel, piese de prindere, balustrade, riflaje terase, elemente ornamentale din aluminiu sau otel, calculul sticlei (optional), hale metalice (optional), constructii metalice parter sau multietajate, alte elemente de constructii pe structura metalica
Participarea la sedintele de organizare / management ale proiectelor companiei, participarea la sedinte cu clientii / investitorii, arhitectii sau alti mebri din cadrul proiectelor, vizite pe santier pentru verificari si coordonare, colaborarea cu ceilalti membri ai echipei de proiectare pentru realizarea de proiecte coordonate
Mediu de lucru profesionist şi dinamic, bazat pe respect, apreciere, intelegere, flexibilitate si recunoastere a meritelor, cu posibilitatea de a primi bonusuri pe proiect
Oportunitatea de a lucra la unele dintre cele mai importante cladiri (investitii) din Romania
Munca va fi, in principal, de birou, implicand activitati specifice. Proiectantul poate participa si la sedintele interne de organizare sau la sedintele externe pe diverse proiecte. Deplasarile pe santiere si in fabricile de productie pentru verificarea calitatii executiei si a organizarii proiectelor curente
Salariu si alte beneficii:
Salariul este consistent si exista si posibilitatea de a primi si bonusuri pe proiect
Salariul va fi negociat in urma interviului cu unul dintre managerii companiei. Salariul se va situa intre 1.000 – 2.000 Euro net, in functie de experienta
Programul de lucru:
Programul de munca este normal, 8 ore pe zi, de luni pana vineri, cu incepere la ora 8:30 sau 9:00 dimineata si cu terminarea activitatilor la ora 17:00 sau 17:30, incluzand 30 minute pauza de pranz. Per general, in mediul nostru de lucru, incercam sa facem ca activitatile curente de proiectare sa nu solicite mult efort, sa nu fie stresante, mediul de lucru sau fie unul placut, iar proiectantii sa se simta creativi si relaxati.
Locatia Job-ului:
Biroul companiei se afla pe str. Matei Voievod 29, Etajul 4, in Bucuresti.

Descrierea companiei

Descrierea companiei:
Compania Bridge Blue Consultancy face parte dintr-un Holding International de firme ce activeaza in domeniul constructiilor. Unul dintre core – businessurile de baza ale holdingului este cel al proiectarii si consultantei tehnice in domeniul fatadelor moderne.. Unele dintre cele mai importante proiecte ale companiei in Romania sunt: Ana Tower Office in Bucuresti, Abu Dhabi Center Asia, Ikea Pallady Bucuresti, Hotel Marriott Courtyard, Oregon Park, Extindere Aeroport militar Mihail Kogalniceanu pentru U.S. Army, Hotel Hilton Garden Otopeni, Swissotel Bucuresti, Day Tower Bucuresti, Saint Denis Plaza in Paris si multe altele. Pentru mai multe informatii puteti accesa web-site.ul nostru: www.bridgeblueconsultancy.com
Daca vrei sa lucrezi intr-o echipa moderna, flexibila, relaxata si in care poti evolua asa cum iti doresti, aplica pentru pozitia de proiectant, iar noi te vom ajuta sa iti atingi targeturile in cariera, dar si in viata personala.

INGINER PROIECTANT STRUCTURI FATADE  -  BRIDGE BLUE CONSULTANCY SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles