Inginer proiectant structuri - debutant

Oraș de lucru
Nivel carieră
Salariu 2500 - 3500 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Student in anul IV sau absolvent al Facultății de Constructii, specializarea Constructii civile.
In proiectare, anumite calitati sunt necesare, nu musai toate. De aceea ar fi bine sa fii o persoana:
  • serioasa si responsabila,
  • harnica si ambițioasa
  • curiosa.
Trebuie sa intelegi faptul ca media/notele bune sunt un criteriu de departajare si remunerare.

Descrierea jobului

Modelare BIM (desene) pentru structuri industriale și comerciale din beton, metal și lemn lamelat.
Calculul elementelor si detalierea acestora.
Modelarea cu element finit a structurilor.
Vei merge pe santier pentru a urmari implementarea proiectului.

Ne plac dezbaterile și comparațiile pe soluții de realizare a unei structuri, asa ca ne-ar face mare placere daca ai putea sa prezinti anumite solutii de rezolvare a unor probleme din proiect.

Vrem sa inveti, sa cresti profesional alaturi de noi, in mod constant, pana la adanci batranete.
Noi iti oferim in mod constant motive de invatare si iti vom cere tot timpul lucruri noi. De aceea, iti oferim o multitudine de cursuri si formare continua. Depinde de tine cat vrei sa inveti si unde te opresti.

Descrierea companiei

Vino in echipa care te incurajeaza sa performezi.

Birou de proiectare structuri de rezistenta cu sediul in Timisoara specializat in structuri industriale si structuri rezidentiale cu dichis.

Ne pricepem bine sa imbinam diverse materiale de constructii: beton prefabricat, beton monolit, lemn lamelat si metal.

Lucram doar folosind tehnologia BIM si incercam sa livram la timp proiectele fara greseli.

Noi imbratisam viziunea arhitectilor cu care lucram si incercam sa o punem in practica prin alegerea unor solutii cat mai usor de implementat.

Publicat 25 ian. 2022 Reactualizat 22 feb. 2022 Expiră 24 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos