Inginer proiectant sisteme fotovoltaice

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3500 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Educație, expertiză și abilități dorite:
  • Minim 2 ani experiență de lucru ca inginer pentru o firmă de inginerie, EPC sau dezvoltator solar;
  • Studii tehnice superioare finalizate cu diplomă de licență, în domeniul energetic;
  • certificat ANRE de electrician IIA&IIB – reprezinta un avantaj;
  • Experiența de minim 2 ani în calitate de proiectant pentru proiectarea si execuția proiectelor fotovoltaice;
  • Cunoaștere componentelor sistemului fotovoltaic;
  • Experiență aprofundată în utilizarea AutoCAD;
  • Utilizator avansat al programelor MS Office (Excel, Word, Power Point) și al programelor specifice de proiectare asistată de computer;
  • Formare educațională în inginerie electrică și o anumită înțelegere a AC de medie și înaltă tensiune;
  • Cunoașterea limbii engleze.

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea de proiecte solare noi și existente;
  • Crearea unui set complet de scheme electrice pentru proiecte solare la scară comercială și de utilități;
  • Întocmirea planurilor de proiect și a documentelor justificative;
  • Efectuarea de studii de fezabilitate a șantierului și asistarea cu inspecția șantierului pentru planuri fotovoltaice, măsurători de clădiri și calcule de traiectorie solară, umbrire și putere;
  • Suport tehnic de specialitate altor departamente responsabile (Achiziții, Comercial, Implementare, Mentenanța, Operare, etc.).

Compania Renovatio Solar a fost infiintata in anul 2010 si este un dezvoltator de proiecte fotovoltaice, furnizor de servicii EPC (inginerie, constructive si achizitii) si solutii la “cheie”.

Compania dezvolta proiecte fotovoltaice in Romania, inca din anul 2010, reusind pana in acest moment dezvoltarea mai multor sute de MWp.

Publicat 16 mai 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos